Reklama

Zalew dostępny dla mieszkańców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Zalew dostępny dla mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć pogoda nie dopisuje, a wody nad Zimną Wodą jest mniej niż oczekiwano, mieszkańcy Łukowa i okolic mogą korzystać ze zmodernizowanego właśnie zalewu. W niedzielę 1 lipca odbyło się oficjalne otwarcie inwestycji.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście jest już dostępna dla mieszkańców. Za nami koncert Zenona Martyniuka nad zalewem Zimna Woda i oficjalnie oddanie zmodernizowanego zbiornika do użytku. 1 lipca przy wybudowanym niedawno, nowym molo spotkali się samorządowcy, parlamentarzyści i zaproszeni goście, by wspólnie przeciąć symboliczną wstęgę i „przekazać” zalew mieszkańcom Łukowa oraz okolic.

Biało-czerwoną wstęgę przecinali m.in. przedstawiciel wykonawcy, członkowie komisji dokonującej odbioru technicznego inwestycji, szefowie ZDM i ZGL w Łukowie i ksiądz Antoni Pietruszka, który poświęcił także zalew. Wstęgę przeciął też burmistrz Dariusz Szustek, który w swoim przemówieniu dziękował osobom zaangażowanym w budowę zbiornika i zapowiedział, że to nie koniec prac nad Zimną Wodą. Historię obiektu przypomniał natomiast sekretarz Ryszard Szczygieł.

Oficjele apelowali też o korzystanie z obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem. Prosili, aby zachowywać porządek, nie niszczyć wybudowanych właśnie konstrukcji i przede wszystkim nie śmiecić nad wodą. Zalew Zimna Woda modernizowany był około dziewięciu miesięcy. Pogłębiona i oczyszczona została jego niecka, wzmocnione zostały wały zbiornika, a na ich szczycie pojawił się chodnik z kostki brukowej i trawiasta ścieżka dla biegaczy. Obiekt zyskał nowe, efektowne molo, plażę, przystań dla małych łódek i kajaków, tzw. tarasy słoneczne i stanowiska wędkarskie. Pojawił się też monitoring.

W trakcie uroczystości otwarcia zalewu przeprowadzony został też pokaz ratownictwa wodnego. Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej pokazali m.in. akcję poszukiwawczą z udziałem nurka, wyłowili też topielca i przeprowadzili pokaz resuscytacji. Całości przyglądało się wiele osób, które na własną rękę sprawdzały zmodernizowany właśnie obiekt.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE