Reklama

Zakręciło ich bezpieczeństwo

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Zakręciło ich bezpieczeństwo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę rowerzyści wzięli udział w ogólnopolskiej akcji \'Kręci mnie bezpieczeństwo\'. Ci, którzy bezbłędnie pokonali tor przeszkód, otrzymali nagrody.

To była pierwsza tego typu akcja, ale już wiemy, że nie ostatnia. Policjanci w całej Polsce, także i w Łukowie, zaprosili rowerzystów do wspólnego pokonywania toru przeszkód. Celem wydarzenia było uświadomienie rowerzystom, i nie tylko, że to właśnie cykliści w momencie zdarzenia uderzają swoim ciałem.  

Chcemy podkreślić istotę bezpieczeństwa rowerzystów na drodze. To oni, przy jakimkolwiek zdarzeniu drogowym, uderzają swoim własnym ciałem. Nie chronią ich pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne – powiedział nadkom. Krzysztof Golba – naczelnik wydziału ruchu drogowego łukowskiej komendy.  

Na tych, którzy w sobotę zdecydowali się na spędzenie wolnego czasu na pokonywaniu toru przeszkód, i zrobili to najlepiej, czekały nagrody, czyli bilety wstępu na pływalnię letnią. Pozostali uczestnicy otrzymywali rowerowe gadżety ufundowane przez sponsorów. Ci, którzy przybyli na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji bez swoich \"dwóch kółek\" także mogli wziąć udział w rywalizacji, korzystając z udostępnionych przez sponsora rowerów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE