Reklama

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych

Opublikowano: czw, 22 gru 2016 11:18
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce święta i koniec roku. Ten czas nieodłącznie kojarzy się nam z hucznym powitaniem nadchodzącego roku. Wojewoda Lubelski wydał rozporządzenie wprowadzające zakaz używania wyrobów pirotechnicznych.

Sylwester to czas, gdy niebo nad naszymi głowami rozpromienia się wieloma kolorami. Niektórzy używają petard znacznie wcześniej. Właśnie to zostało zabronione rozporządzeniem Wojewody.  

W celu ochrony życia, zdrowia i mienia osób oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego, wprowadza się zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa lubelskiego. Zakaz obowiązuje od dnia 23 grudnia 2016 r. do dnia 31 stycznia 2017 r., z wyjątkiem 31 grudnia 2016 r. i 1 stycznia 2017 r. – czytamy w dokumencie.  

Używanie wyrobów pirotechnicznych w dozwolonym terminie może nastąpić jedynie z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18. roku życia – jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę. 

Ten kto złamie zakaz, podlega karze grzywny wymierzonej na zasadzie i trybie określonym w prawie o wykroczeniach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE