Reklama

Zagubiony grzybiarz odnaleziony

Opublikowano:
Autor:

Zagubiony grzybiarz odnaleziony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 58-letni łukowianin wybrał się na grzyby do lasu Kryńszczak. Nie mógł jednak znaleźć drogi powrotnej. Pomogli mu policjanci z łukowskiej komendy.

Wczoraj tuż po godz. 15.00 mieszkaniec Łukowa zadzwonił do dyżurnego łukowskiej komendy informując, że będąc na grzybach w lesie Kryńszczak w pewnym momencie się zgubił i nie może odnaleźć drogi powrotnej na parking leśny. We wskazany przez 58-latka rejon natychmiast skierowani zostali policjanci. Do działań poszukiwawczych włączył się również pracownik policji, który dobrze zna topografię tego lasu.

Mundurowi, chcąc jak najszybciej pomóc mężczyźnie, w trakcie patrolowania wskazanego rejonu włączali sygnały dźwiękowe. W tym czasie dyżurny był w stałym kontakcie telefonicznym z mężczyzną, który informował dyżurnego w jakim kierunku zmierza, podając cechy charakterystyczne drogi. Pracownik Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, po uzyskaniu tych informacji, bezbłędnie wskazał jego lokalizację - relacjonuje Andrzej Dudzik z łukowskiej policji.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów, właściwemu zachowaniu dyżurnego, a także dobrej znajomości topografii kompleksu leśnego przez pracownika łukowskiej policji 58-latek został szybko odnaleziony. Mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej. 

Przy tej okazji mundurowi przypominają, że nawet w lesie, który znamy także możemy się zgubić. Dlatego pamiętajmy, aby podczas zbierania grzybów utrzymywać kontakt wzrokowy z innymi zbieraczami grzybów, jak również nie zapuszczajmy się w głąb obszarów leśnych, których nie znamy wcale lub znamy słabo. Warto mieć też ze sobą naładowany i sprawny telefon komórkowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE