Reklama

Zachowajmy ostrożność w długi weekend

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Zachowajmy ostrożność w długi weekend - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy od rozwagi kierowców i pieszych, a także ich umiejętności przewidywania zagrożeń oraz szacunku dla innych użytkowników dróg.

Podczas przedłużonego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Już od środy na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach będą obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Policja apeluje o rozwagę. Przestrzegajmy przepisów i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Bądźmy ostrożni zwłaszcza w Boże Ciało, gdy wiele osób będzie uczestniczyć w procesjach.

Oto kilka prostych rad, które pomogą nam bezpiecznie dojechać do celu:  przed wyjazdem w dłuższą podróż każdy kierowca powinien sprawdzić stan techniczny swojego auta. Kierowca przed jazdą powinien być wypoczęty i trzeźwy. Wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nawet niewielka ilość alkoholu we krwi obniża koncentrację i refleks. Dla nietrzeźwych za kółkiem nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Policjanci z całą surowością będą karać tych, którzy prowadzili auto na podwójnym gazie.

Każda osoba w samochodzie musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci muszą być przewożone w specjalnych fotelikach. Pasy zostały wymyślone po to, by ratować życie, dlatego nie należy lekceważyć obowiązku jeżdżenia w nich.

Źródło: KWP Lublin.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE