Reklama

Zabił, zacierali ślady, usłyszeli wyrok

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Zabił, zacierali ślady, usłyszeli wyrok - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wujek z siostrzeńcem świętowali Boże Narodzenie u sąsiada, przy alkoholu. Impreza zakończyła się śmiercią gospodarza. Jest wyrok.

Przypomnijmy: 26 grudnia 2015 roku w Wojcieszkowie na strychu jednego z domów zostały odkryte zwłoki 32-letniego mężczyzny. Janusza L. święta spędzał z 43-letnim sąsiadem (Andrzejem L.) oraz jego 16-letnim siostrzeńcem – Piotrem G. Świętowali przy alkoholu. W pewnym momencie między mężczyznami nawiązała się kłótnia. 16-latek bił gospodarza pięściami po głowie i kopał, aż ten stracił przytomność. Obaj wynieśli zwłoki na strych. Później przystąpili do zacierania śladów.

29 grudnia Sąd Rejonowy w Łukowie zastosował areszt tymczasowy wobec 43-letniego Andrzeja L. Podejrzany miał odpowiadać za nieudzielenie pomocy 32-latkowi, zacieranie śladów oraz rozpijanie małoletniego. Natomiast 16-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego zgonem Janusza L. Sąd wówczas zdecydował o umieszczeniu młodego mężczyzny w Schronisku dla Nieletnich.

O losie Andrzeja L. zdecydował Sąd Rejonowy w Łukowie, który skazał go na rok i 3 miesiące pozbawienia wolności, zaliczając na poczet tej kary okres zatrzymania i tymczasowego aresztu. Sąd Rodzinny natomiast zdecydował o umieszczeniu 16-letniego Piotra G. w zakładzie poprawczym. Za swój czyn odpowiadał jako osoba nieletnia. Zgodnie z ustawą skazany nastolatek może tam przebywać do chwili ukończenia przez niego 21 lat. Wcześniejsze zwolnienie z zakładu poprawczego możliwe jest dopiero, gdy osoba w nim umieszczona wykazuje zadowalające postępy w wychowaniu.

O tej sprawie pisaliśmy w przeszłości:Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE