Reklama

Za wysoki krawężnik czy zbyt niskie zawieszenie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Za wysoki krawężnik czy zbyt niskie zawieszenie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za parkowanie na placu Narutowicza kierowcy muszą uiścić opłatę. Do naszej redakcji zgłosił się jednak Czytelnik, który skarży się na stan parkingu.

Na terenie naszego miasta znajdują się płatne miejsca parkingowe. Do nich należy także parking na placu Narutowicza. Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, który skarży się na wysokość krawężnika, przez który zniszczył zderzak samochodu.  

Krawężnik przy budynkach kościelnych jest zbyt wysoki w stosunku do asfaltu (wyeksploatowanego zresztą) a w związku z powyższym zderzaki samochodów oraz inne ich elementy ulegają zniszczeniu. Zarząd Dróg Miejskich pobiera sukcesywnie i bezwzględnie opłaty za możliwość parkowania auta, ale niestety parking jest w tym miejscu zupełnie nieprzygotowany. Przykre jest, że Zarząd zupełnie nie reaguje na uwagi i zgłoszenia – pisze do nas Czytelnik.  

Postanowiliśmy o tę sprawę zapytać dyrektora Zarządu Dróg Miejskich Marka Wiąckiewicza. Jak nam powiedział:  

Poza jednym anonimem jaki dostaliśmy, skarg nie było. Według mnie, jeżeli ktoś parkuje powoli, nie uszkodzi samochodu. Jeżeli ktoś ma niski samochód, musi sobie zdawać z tego sprawę, że może o krawężnik zaczepić. Temat parkingu na placu Narutowicza podnoszony był także na sesji Rady Miasta. Wówczas zapadła decyzja, że będzie to poprawione w ramach przebudowy - powiedział.  

Latem 2015 roku Miasto Łuków ogłosiło konkurs na projekt przebudowy placu Narutowicza. Jednak ani w 2016, ani w 2017 roku w budżecie miasta nie znalazły się środki na jego realizację. Nie wiadomo też czy pieniądze pojawią się w przyszłorocznym budżecie.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE