Reklama

Za nami tydzień Ferii z ŁOK. Jak minął dzieciakom?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Za nami tydzień Ferii z ŁOK. Jak minął dzieciakom? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca pierwszy tydzień ferii zimowych. W tym okresie z ofertą dla najmłodszych wyszedł Łukowski Ośrodek Kultury. Z jakich atrakcji mogli skorzystać uczestnicy ?Akcji Zima??

Łukowski Ośrodek Kultury co roku podczas ferii zimowych organizuje cykl zajęć aktywizujących najmłodszych mieszkańców naszego miasta. „Akcja Zima” - bo taką nazwę nosi inicjatywa - ma odciągnąć dzieci i młodzież od spędzenia wolnego czasu przed ekranem komputera, lub telewizora. Atrakcje jakie planuje w tym czasie dom kultury, są przeznaczone dla dzieci w przedziale wiekowym 6-10 lat. Chętni mogą wziąć udział m.in. w warsztatach tanecznych, muzycznych i plastycznych, zwiedzają też ciekawe miejsca. Z oferty tej korzysta około 40 młodych łukowian.

Pierwszy dzień ferii minął pod znakiem wzajemnego zapoznania się oraz warsztatów tanecznych. Najmłodsi uczyli się tańczyć m.in. zumbę i belgijkę. Spotkali się też z dyrygentem Łukowskiej Orkiestry Dętej im. Antoniego Próchniewicza, Tadeuszem Bochmanem. Śpiewano wspólnie kolędy przy akompaniamencie orkiestry. We wtorek dzieci spędzili czas na wspólnych zabawach w Centrum Rozrywki Arkabos, zaś w środę odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Łukowie, gdzie poznawały tajniki pracy policjantów. Zorganizowano też warsztaty taneczne i wokalne, które poprowadzili instruktorzy Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Czwarty dzień ferii w ŁOK rozpoczął się od spotkania z właścicielką firmy Opel Jastrzębski z Siedlec, która poinstruowała dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Najmłodsi otrzymali materiały dydaktyczne i upominki, zaś później uczestniczyły w serii zajęć tanecznych, plastycznych oraz wokalnych. Tego dnia uczestnicy ferii w ŁOK wykonali laurki na zbliżające się Walentynki. Piątek natomiast był dniem filmowo-tanecznym. 49 uczestników ferii z domem kultury obejrzało w Kinie Łuków film animowany „Sing” i wzięło udział w warsztatach tanecznych. Dzieci uczyły się tańców na bal, który zwieńczy tegoroczną „Akcję Zima”.

Teraz przed najmłodszymi dwa dni odpoczynku, a od poniedziałku kolejne atrakcje. Dla dzieci czeka m.in. seria zabaw umysłowych, czy też wycieczka na do Warszawy i zwiedzanie stadionu PGE Narodowy.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE