Reklama

Z fałszywymi dokumentami chciał wynająć naczepy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Z fałszywymi dokumentami chciał wynająć naczepy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Posługując się fałszywymi dokumentami, 43-latek z Gdańska, chciał wynająć trzy naczepy od przedsiębiorcy z Łukowa. Właściciel firmy w porę zorientował się, że ma do czynienia z oszustem. Mężczyzna mógł stracić mienie o wartość ponad 500 tys. zł. Podejrzanemu grozić może do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym miesiącu łukowscy policjanci zostali powiadomieni przez lokalnego przedsiębiorcę o próbie oszustwa, którego miał paść ofiarą. Z przekazanych informacji wynikało, że zgłosił się do niego mężczyzna, który chciał wynająć  trzy naczepy samochodowe. Przy sporządzaniu stosownej dokumentacji, wynajmujący posługiwał się wymaganymi przy tym dokumentami, które nie budziły jakichkolwiek wątpliwości przedsiębiorcy. Po uiszczeniu stosownych opłat wynajęte naczepy miały być dostarczone na Śląsk.

Ustalona za usługę zapłata nie została uregulowana. Wówczas przedsiębiorca zaczął sprawdzać o co chodzi. Skontaktował się z przedstawicielem firmy, którą miał reprezentować wynajmujący naczepy. Jak się okazało, firma ta nie wynajmowała i nie planowała wynajęcia żadnych naczep. Lokalny przedsiębiorca zorientował się, że mógł paść ofiarą oszustwa, że mógł stracić trzy naczepy, których wartość przekracza 500 tys. złotych.  

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się łukowscy kryminalni i policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Efektem ich współpracy było ustalenie mężczyzny, który posługując się fałszywymi dokumentami chciał „wynająć” trzy naczepy. W tym tygodniu funkcjonariusze z Łukowa zatrzymali oszusta na Pomorzu. Okazał się nim 43-latek z Gdańska. Mężczyzna został dowieziony do łukowskiej Komendy Policji. Wczoraj oszust usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Łukowie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE