Reklama

XVI Forum Gospodarcze za nami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

XVI Forum Gospodarcze za nami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości \"Turkusowa organizacja\" w przedsiębiorstwie, zasady dziedziczenia przedsiębiorstw oraz sposoby rozwiązywania konfliktów to główne zagadnienia na Łukowskim Forum Gospodarczym dla Regionu, które odbyło się wczoraj 18 listopada. Patronem medialnym wydarzenia był m.in. portal internetowy Łuków24.pl

Motywem przewodnim tegorocznego, XVI Łukowskiego Forum Gospodarcze dla Regionu, były zmiany pokoleniowe w przedsiębiorstwie i zagadnienia związanymi z firmami przyszłości. Wydarzenie dla przedsiębiorców z Łukowa i powiatu łukowskiego miało miejsce wczoraj, w Sali Bursztynowej w Łukowie.

Obecni na forum zapoznali się z nietypowym modelem zarządzania w firmach. Tzw. „Dekalog Turkusowych Organizacji”, w którym nie ma nakreślonego wyraźnego przywódcy lecz transparentność i współpraca, przedstawił Tomasz Misztal z firmy Kamsoft Podlasie Sp. z o.o. Zdaniem tego modelu organizacyjnego, rozwój kompetencji nie odbywa się poprzez wyszukiwanie słabych cech pracowników i szlifowanie ich aż do skutku, ale współpracę i odpowiedzialność za realizację celów firmy. Uniknąć ma to m.in. poczucia pracy jako obowiązku dla pracownika, tylko wyzwania i realizowania własnych ambicji.

Na Forum mówiono też o rozwiązywaniu konfliktów biznesowych na zasadach mediacji. Taki rodzaj dochodzenia do swoich racji jest w naszym kraju coraz popularniejszy, o czym wspomniał wczoraj Robert Kaszczyszyn z Polskiego Centrum Mediacji. Gość przedstawił informacje na temat prawnych uregulowań mediacji w Polsce, procedury ich wszczęcia oraz przebieg, przedstawił też dowody na skuteczność ugody zawartej przed mediatorem. Trzeci z zaproszonych gości: Tomasz Koproń, doradca biznesowy w zarządzaniu strategicznym i sukcesji kompetencyjnej, przedstawił kilka wskazówek, jak skutecznie przeprowadzić zmianę pokoleniową w firmie i jak zabezpieczyć przedsiębiorstwo na wypadek śmierci kogoś z właścicieli. Okazuje się, że ewentualność ta może być szczególnie bolesna dla jednoosobowych działalności gospodarczych i prostych spółek.

Całość zakończył lunch i bankiet w sali Bursztynowej w Łukowie. Organizatorami wydarzenia były Starostwo Powiatowe w Łukowie, Urząd Miasta w Łukowie, Urząd Gminy Łuków, Loża Siedlecka BCC, Fundacja Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Łukowskiej oraz Centrum Doradztwa Finansowego. Kolejne forum już za rok.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE