Reklama

XI Majówka Myśliwska w Woli Gułowskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Dom Kultury Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej

XI Majówka Myśliwska w Woli Gułowskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz jedenasty do Woli Gułowskiej zawitali myśliwi. W niedzielę 27 maja w tej miejscowości świętowano Majówkę Myśliwską.

W niedzielę 27 maja w Woli Gułowskiej odbyła się już jedenasta Majówka Myśliwska. Wydarzenie rozpoczęła zbiórka 24. pocztów sztandarowych i nadanie sztandarów dwóm kołom łowieckim „Knieja” oraz „Lira”. Wręczono też odznaczenia PZŁ oraz Złote, Srebrne i Brązowe Medale Zasługi.

W trakcie mszy świętej odprawionej w Sanktuarium w Woli Gułowskiej kapelan myśliwych ks. Marek Antonowicz przypomniał sylwetkę ich patrona św. Huberta oraz odniósł się za do misji, jaką wykonują współcześni łowczy. Głos zabrał też obecny na Majówce wicewojewoda Robert Gmitruczuk, który dziękował myśliwym za ich wkład zarówno w rozwój i przekazywanie tradycji, jak i naturalną i świadomą kontrolę ekosystemu.

Po nabożeństwie odbyła się biesiada dla mieszkańców okolic i myśliwych, na której serwowano m.in. potrawy z dziczyzny. Przed publicznością wystąpili Piotr Pręgowski, aktor znany m.in. z roli Pietrka w serialu „Ranczo” oraz zespół „Kalina - Folk” z Polichny.

Organizatorami Majówki Myśliwskiej byli: Wojskowe Koło Łowieckie „304 Ryś”, Dom Kultury - Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, Okręgowa Rada Łowiecka w Siedlcach i Polski Związek Łowiecki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE