Reklama

X Majówka Myśliwska w Woli Gułowskiej

Opublikowano:
Autor:

X Majówka Myśliwska w Woli Gułowskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższą niedzielę w Woli Gułowskiej odbędzie się X Majówka Myśliwska.

28 maja Wola Gułowska rozbrzmi muzyką myśliwską, a na przyklasztornym placu zapachnie myśliwskim jadłem. Majówka Myśliwska rozpocznie się przed Domem Kultury od tradycyjnej zbiórki i odprawy pocztów sztandarowych kół łowieckich z terenu całej Polski. Sztandary uroczyście przemaszerują do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września, gdzie o godz. 12 zostanie odprawiona msza święta.

Tuż po nabożeństwie, na zaproszenie Wojskowego Koła Łowieckiego „Ryś” z prezesem Adamem Stempniakiem na czele, każdy z przybyłych gości w przyklasztornych ogrodach będzie mógł skosztować myśliwskich dań.

Od godziny 15. 30 w Domu Kultury - Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków będzie można obejrzeć występy artystyczne. Przed zgromadzonymi wystąpi wówczas Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego pod batutą Mieczysława Leśniczaka. Grupa ta zapewni także oprawę muzyczną podczas mszy św. Gwiazdą imprezy będzie Krzysztof Daukszewicz - satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor od wielu lat goszczący w wielu programach telewizyjnych.

Majówka Myśliwska jest imprezą o niepowtarzalnym uroku, który w pełni oddaje klimat i tradycje kół łowieckich. Wśród miejscowej społeczności cieszy się ona dużą i niesłabnącą popularnością. Teren gminy Adamów ma bardzo bogatą historię myślistwa, a samo Koło „Ryś” działa już od 66 lat i zrzesza zarówno mieszkańców gminy, jak i osoby, które szczególnie sobie ten teren upodobały. W tym roku, podobnie jak i w latach ubiegłych, atrakcji nie zabraknie – przekonuje, zapraszając, Karol Ponikowski- dyrektor Domu Kultury- Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej.

Organizatorami X Majówki Myśliwskiej jest Wojskowe Koło Łowieckie „Ryś” nr 304 oraz Dom Kultury- Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE