Reklama

Wywalczyli indeks i zwolnienie z egzaminów

Opublikowano:
Autor:

Wywalczyli indeks i zwolnienie z egzaminów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie co roku biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W tegorocznej edycji wywalczyli tytuły finalistów i laureatów.

2 i 3 czerwca w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbył się finał XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Do rywalizacji w 11 blokach tematycznych zakwalifikowało się 238 uczniów z całej Polski. Wśród nich przedstawiciele łukowskiego „Reymonta”. Czworo z nich znalazło się w gronie finalistów i laureatów.

W bloku „gastronomia” V miejsce zajęła Wiktoria Niedziółka, a w bloku „produkcja zwierzęca” VI miejsce zajął Przemysław Rusek. Te wyniki pozwoliły im uzyskać tytuł laureata, co daje uczniom nie tylko zwolnienie z egzaminu z przygotowania zawodowego w zakresie prezentowanego bloku, ale także możliwość dokonania wyboru studiów na dowolnej uczelni wyższej w kraju bez konieczności uczestniczenia w postępowaniu kwalifikacyjnym.

W bloku „technologia żywności” XVI miejsce zajęła Karolina Żyłka, zaś w bloku „mechanizacja rolnictwa” miejsce XIX zajął Kacper Goławski. Oboje uzyskali tytuł finalisty, co wiąże się ze zwolnieniem z egzaminu z przygotowania zawodowego w zakresie prezentowanego bloku. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższej oceny.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden ze starszych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Środowiska. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE