Reklama

Wywalczyli awans dzięki grze planszowej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Wywalczyli awans dzięki grze planszowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół w Zalesiu w gminie Łuków pojadą na ogólnopolski finał Turnieju "Misia Wojtka". To nagroda za wykazanie się wiedzą o nietypowym uczestniku II wojny światowej.

Pierwsza drużyna w składzie: Bartek Bekulard, Julka Kot, Kacper Michalik, Adam Dybciak zdobyła najwięcej punktów i dzięki temu awansowała do finału turnieju. Niewiele słabiej poszło ich kolegom, którzy w składzie: Magda Osiak, Zosia Bekulard, Kacper Matusiak i Karol Leszkowicz wywalczyli drugie miejsce. Na czym jednak polegała rywalizacja?

Uczniowie szkoły w Zalesiu rozgrywali partie edukacyjnej gry „Miś Wojtek”, którą wyprodukował Instytut Pamięci Narodowej. Gra edukacyjny sposób ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji. W grze, podążając szlakiem żołnierzy 2. Korpusu Polskiego, uczestnicy zbierają pamiątki związane z losami żołnierzy i ich słynnego niedźwiedzia, Wojtka. Kto zbierze najlepszy zbiór pamiątek, zwycięża.

Drużyna z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Brzóski w Zalesiu awans do ogólnopolskiego finału wywalczyła w czwartek 28 marca w siedzibie lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Lubelskie eliminacje zgromadziły kilkadziesiąt drużyn z regionu. Turniej polegał na rozegraniu kilku rund w grę edukacyjną „Miś Wojtek” oraz na wykazaniu się wiedzą o losach dzielnego żołnierza-misia oraz jego towarzyszy broni z 2 Korpusu Polskiego. W Lublinie rywalizowali uczniowie kilkunastu szkół, m.in. z Lublina i Radomia.

- Historia Misia Wojtka bardzo spodobała się uczniom. Szybko znalazłem chętnych do udziału w tej nietypowej formie edukacji i rywalizacji. Cieszy awans na etap centralny, który będzie dużym wydarzeniem dla dzieciaków. Po cichu marzę o przyznaniu „dzikiej karty” dla naszego drugiego zespołu - mówi opiekun grupy, nauczyciel Arkadiusz Pogonowski.

Organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej finał I Ogólnopolskiego Turnieju „Misia Wojtka” odbędzie się w drugiej połowie maja w Warszawie. Będzie to też okazja do uczczenia 75. rocznicy zwycięskiej bitwy pod Monte Cassino. W finale wezmą udział zwycięzcy eliminacji okręgowych rozgrywanych w poszczególnych oddziałach IPN. Organizatorzy zastrzegli sobie również prawo do przyznawania "dzikich kart" dla poszczególnych okręgów i drużyn. Uczniowie w Warszawie ponownie będą musieli się wykazać umiejętnościami taktycznymi w grze planszowej, będą też rozwiązywać test wiedzy.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE