Reklama

Wyrusz śladami kapitana Ostoi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tak było rok temu / Paweł Przeździak

Wyrusz śladami kapitana Ostoi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce wyruszy II Pieszy Rajd Śladami kpt. Ostoi. W programie odwiedzenie miejsc pamięci, ale także ognisko z piosenką patriotyczną oraz noc spędzona w namiocie.

3 czerwca w drogę wyruszą uczestnicy drugiego rajdu śladami kapitana. Wydarzenie będzie wyrazem pamięci o stacjonujących w czasie II wojny światowej na terenie rezerwatu Jata formacjach wojskowych Podziemnego Państwa Polskiego, w szczególności I Batalionie 35. Pułku Piechoty Armii Krajowej. Piechurzy w sposób szczególny upamiętnią bohaterów tamtych czasów. Rajd będzie okazją przypomnienia postaci kpt. Wacława Andrzeja Rejmaka ps. „Ostoja” w przypadającą w tym roku setną rocznicę jego urodzin.  

Dwudniowy rajd będzie prowadził trzema trasami. Uczestnicy wyruszą z Łukowa, Wiśniewa i Gręzówki. Przejdą lasami łukowskimi do bazy przy zbiorniku wodnym w rezerwacie Jata. Długość tras wynosić będzie 28 km, 25 km lub 10 km. Rodziny z dziećmi będą mogły przejść najkrótszą z nich.


Poza przemarszem, organizatorzy - Światowy Związek Żołnierzy AK Koło Łuków, Towarzystwo Przyrodniczo – Historyczne „Orlik”, Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju oraz gminy Łuków i Wiśniew, zapraszają na wspólne biesiadowanie i śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku.  

Drugiego dnia rajdu odprawiona zostanie polowa msza św. Oprócz tego organizatorzy przewidzieli prezentację uzbrojenia, umundurowania i wyposażenia żołnierskiego, dioramę obozu partyzanckiego z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Wir”, a także szereg konkursów i atrakcji dla dzieci i dorosłych.  

Organizatorzy zapewniają miejsce na rozbicie namiotu, transport bagażu podczas przejścia trasy i ubezpieczenie. Piechurzy we własnym zakresie muszą zabezpieczyć namioty i wyżywienie. Koszt uczestnictwa w rajdzie wynosi 25 zł od osoby dorosłej i 10 zł od dziecka do 13 lat.  

Regulamin rajdu wraz z mapą tras i kartą zgłoszenia są dostępne na stronach internetowych: www.tphorlik.org.pl, www.lukow.ug.gov.pl, www.wisniew.pl i www.lukow.org.pl.  

Liczba miejsc ograniczona. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE