Reklama

Wyremontowali 24 nagrobki ofiar wojny

Opublikowano:
Autor:

Wyremontowali 24 nagrobki ofiar wojny  - Zdjęcie główne

Finałem zmiany „wizerunku” będących świadkami tragicznej, wojennej historii nagrobków, będzie uroczystość ich poświęcenia, którą zaplanowano w poniedziałek 7 września 2020 r. o godz. 12 na terenie cmentarza św. Rocha w Łukowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uroczystości już 7 września

Instytut Pamięci Narodowej, Koło Łuków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Hufiec ZHP w Łukowie i Miasto Łuków zapraszają mieszkańców  do wzięcia udziału w uroczystości poświęcenia odnowionych mogił żołnierzy Wojska Polskiego, poległych we wrześniu 1939 r. Mogiły zlokalizowane na cmentarzu parafialnym św. Rocha w Łukowie zostały odrestaurowane pod koniec sierpnia dzięki zaangażowaniu pracowników centrali Biura Upamiętniania Walki i Męczeństwa IPN.

 

W sumie na łukowskiej nekropolii odnowione zostały 24 nagrobki, a w sprawę zaangażował się bezpośrednio Adam Siwek -dyrektor Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Warszawie. Instytut sfinansował też prace na cmentarzu w Łukowie, które w ostatnich dniach sierpnia prowadziła firma kamieniarska. Prace te zostały zakończone, a dzięki środkom Hufca ZHP w Łukowie zmienił się też dodatkowo teren wokół wyremontowanych mogił.

 

Finałem zmiany „wizerunku” będących świadkami tragicznej, wojennej historii nagrobków, będzie uroczystość ich poświęcenia, którą zaplanowano w poniedziałek 7 września 2020 r. o godz. 12 na terenie cmentarza św. Rocha w Łukowie. W programie m.in. msza święta w intencji poległych oraz uroczysty apel poległych i salwa honorowa, którą odda Kompania Honorowa Sił Powietrznych z Dęblina. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE