Reklama

Wypalanie traw pomimo apeli

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Wypalanie traw pomimo apeli - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomimo apeli straży pożarnej, wciąż odnotowywane są pożary traw i nieużytków. Ogień w wielu przypadkach pojawia się celowo.

Mieszcząca się w Łukowie Państwowa Straż Pożarna oraz rozlokowane w różnych miejscowościach w powiecie Ochotnicze Straże Pożarne sukcesywnie wyjeżdżają do pożarów traw i nieużytków. W ubiegłym tygodniu odnotowanych zostało kilka takich zdarzeń.

W poniedziałek 25 marca przed godziną 4 rano strażacy wyjechali do Malcanowa, gdzie paliła się trawa i nieużytki rolne. Powierzchnię około 20-tu arów gasił jeden zastęp PSP z Łukowa. Strażacy interweniowali też tydzień temu ul. Żelechowskiej w Łukowie, gdzie istniało zagrożenie, że pożar trawy przeniesie się na stojące w sąsiedztwie budynki. Płomienie ugaszono przy użyciu m.in. tłumic.

Kolejny tego typu wyjazd odnotowano w poniedziałek 25 marca, pięć minut przed północą. W miejscowości Orle Gniazdo w gminie Krzywda trawa paliła się przy nasypie kolejowym. Pożar ugasili strażacy ochotnicy z OSP Krzywda. Natomiast jednostki OSP z Jarczewa i Dworni oraz zastęp PSP z Łukowa gasili też pożar dzikiego wysypiska śmieci, do którego doszło w środę 27 marca około godz. 21 w Jarczewie (gm. Wola Mysłowska). Spaleniu uległo około 200 metrów kwadratowych powierzchni.

Pożar trawy i nieużytków odnotowano też w czwartek 28 marca około godz. 17:20 w Strzyżewie. Tutaj wezwana została jednostka OSP z Łazów i zastęp PSP z Łukowa. Natomiast dzień później około godz. 19:15 w Jarczówku (gm. Stanin) podobny pożar gasił zastęp PSP z Łukowa. Trawa paliły się też w Świdrach w niedzielę wieczorem 31 marca. Tutaj pracowali strażacy z Łukowa oraz jednostka OSP Świderki.

Strażacy informują, że wypalanie traw nie przynosi żadnych korzyści. Równolegle trawa kampania społeczna „STOP pożarom traw”. O szczegółach można przeczytać POD TYM ADRESEM.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE