Reklama

Wypadek na moście, pożar sadzy i ratowanie łabędzia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Wypadek na moście, pożar sadzy i ratowanie łabędzia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do poważnie wyglądającego wypadku drogowego doszło w zeszłym tygodniu w Woli Mysłowskiej. Strażacy interweniowali też nad zalewem Zimna Woda.

Pomoc policji

W poniedziałek 26 listopada trzy zastępy straży pożarnej udały się do Okrzei w gminie Krzywda. W miejscowości tej około godz. 12:15 jednostka PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z Okrzei i Krzywdy pomagały policjantom w otwarciu mieszkania. W środku znajdowała się zmarła osoba.

Wypadek na moście

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w poniedziałek (26.11) w Woli Mysłowskiej. W barierę na moście wbił się samochód osobowy marki fiat seicento. W zdarzeniu tym została poszkodowana jedna osoba - kierujący autem 20-letni mężczyzna - którego trzeba było wydobyć z pojazdu. Na miejscu interweniowały dwa zastępy zawodowych strażaków z Łukowa oraz ochotnicy z OSP w Dworni i OSP w Ksawerynowie. Strażacy zabezpieczyli auto przed osunięciem się do rzeki i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Do wypadku doszło około godz. 14:30. Kierowca z poważnymi obrażeniami ciała został natomiast zabrany do szpitala.

Zobacz też: Metalowa bariera wbiła się w samochód

Zmywali drogę

Jeden zastęp OSP z Trzebieszowa został wezwany w środę 28 listopada do usuwania skutków kolizji drogowej. Ta miała miejsce około godz. 10 rano w Trzebieszowie. Strażacy swoje działania ograniczyli do zmycia przy pomocy neutralizatorów znajdującej się na drodze substancji ropopochodnej.

Podobną interwencję odnotowano także w sobotę 1 grudnia na ul. Wojska Polskiego w Łukowie. Około godziny 13 pracowała tam jedna jednostka PSP.

Pożar sadzy

Dzień później (29.11) trzy jednostki straży pożarnej udały się do miejscowości Lipiny w gminie Adamów. Tam kilkanaście minut przed godz. 17 wybuchł pożar w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Na miejscu pojawiły się jednostki OSP z Adamowa i Woli Gułowskiej oraz jeden zastęp PSP z Łukowa. Strażacy wygasili przy użyciu gaśnicy palenisko i sprawdzili kamerą termowizyjną ściany budynku. Szukali w ten sposób ewentualnych zarzewi ognia. Na koniec przewietrzyli mieszkanie i sprawdzili budynek pod kątem występowania czadu. Domownicy natomiast zostali poinformowani o konieczności udrożnienia instalacji kominowej przez kominiarza.

Nietypowa akcja nad zalewem

Nietypową interwencję odnotowano nad zalewem Zimna Woda w sobotę 1 grudnia. Na zbiorniku, w odległości około 60 metrów od brzegu znajdował się przymarznięty do lodu łabędź. Zwierzę, które nie poruszało się i nie reagowało na obecność ludzi, zauważyli inni przechodnie i powiadomili o tym fakcie pożarną.

Gdy nad zalew przyjechali ratownicy, wyposażeni byli m.in. w specjalne sanie. Przy ich pomocy dostali się do zwierzęcia i uwolnili je ze skutego lodem zalewu. Przemarznięty i przestraszony łabędź został ogrzany, a następnie wypuszczony na wolność. Jak udało nam się dowiedzieć, strażacy podjęli też - bezskutecznie - próby kontaktu z weterynarzem. Zwierzę nie wyglądało jednak na ranne. Całą interwencję odnotowano kilkanaście minut przed godz. 11:00.

Zobacz też: Ratowali łabędzia

Pożar w kotłowni

Dwa zastępy PSP z Łukowa oraz jednostka OSP z Gręzówki zostały wezwane w sobotni wieczór (1.12) do jednego z domów w tej miejscowości. W budynku niekontrolowanie paliły się znajdujące się w kotłowni drewno i inne materiały służące do rozpalenia ognia. Strażacy przy użyciu jednego prądu wody ugasili płomienie i oddymili pomieszczenie. Wezwanie odnotowali około godz. 19:40.

Uderzył w drzewo

Jedna poszkodowana osoba to bilans zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę 2 grudnia w Cisowniku w gminie Krzywda. Około godz. 14:10 samochód osobowy marki Skoda Felicia zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Siła uderzenia obróciła pojazd, który następnie uderzył w inne drzewo. Na miejsce zostały zadysponowane dwie jednostki PSP z Łukowa oraz zastęp OSP z Krzywdy. Gdy ochotnicy jako pierwsi dotarli na miejsce, zauważyli, że pojazd opuściły dwie osoby. Po udzieleniu pierwszej pomocy przekazali je przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli też miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w samochodzie. Następnie oświetlali teren podczas prac prowadzonych przez policję.

Zobacz też: Uderzył w drzewo
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE