Reklama

Wyklęci – Niepokonani Ziemi Łukowskiej

Opublikowano:
Autor:

Wyklęci – Niepokonani Ziemi Łukowskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 7 marca w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym odbędzie się konferencja, której tematem będą Żołnierze Wyklęci - Niepokonani Ziemi Łukowskiej.

Marzec to szczególny czas okazywania pamięci tym, którzy walczyli z reżimem komunistycznym. Od 2011 roku to właśnie 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data nie jest tu przypadkowa, bowiem właśnie 1 marca 1951 roku został wykonany wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.  

Pamiętając o historii naszego kraju, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym zapraszają na konferencję historyczną.  

Konferencja rozpocznie się 7 marca o godzinie 12.00. O podziemiu niepodległościowym w latach 1944-1956 na Lubelszczyźnie opowie dr Justyna Dudek z IPN. Natomiast postać Antoniego Dołęgi pseud. „Kulawy Antek” – lokalnego Żołnierza Wyklętego przybliży Tadeusz Brzozowski. Tego dnia podsumowany zostanie także konkurs wiedzy na temat „Wyklętych”.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE