Reklama

Wyjeżdżali prawie 20 razy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Wyjeżdżali prawie 20 razy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 20 interwencji odnotowali od początku września strażacy OSP i PSP działający na terenie powiatu łukowskiego. Gdzie interweniowali?

Fałszywy alarm

Nowy miesiąc pracy strażacy rozpoczęli od wezwania do budynku dawnego zajazdu Zimna Woda. Około godz. 7.30 rano w sobotę 1 września dwa zastępy PSP z Łukowa udały się we wskazane miejsce. Na szczęście nie stwierdzono zagrożenia. Strażaków w stan alarmu postawiła czujka znajdująca się w budynku.

Poranna kolizja

3 zastępy straży pożarnej interweniowały przy kolizji drogowej, do której doszło w sobotę 1 września w Gręzówce. Tuż po godz. 8 rano zderzyły się tam samochody marki Mercedes i Peugeot. Strażacy odłączyli akumulator w jednym z pojazdów i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Do kolizji zadysponowane zostały 2 zastępy PSP z Łukowa oraz jednostka OSP w Gręzówce.

Pomagali dostać się do mieszkania

Dwie jednostki PSP z Łukowa interweniowały w sobotę przed południem w Jeleńcu (gm. Stanin). Około godz. 10.45 strażacy pomagali pogotowiu ratunkowemu w dostaniu się do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Na miejscu oprócz ratowników medycznych była też policja.

Wypalanie izolacji przyczyną pożaru?

W sobotnie południe, kilkanaście minut po godz. 12 ogień pojawił się w jednym z kompleksów leśnych w Gołych Łazach (gm. Krzywda). Z ogniem poradzili sobie strażacy z miejscowej OSP, którzy ugasili około 10 metrów kwadratowych poszycia leśnego. Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej wypalanie izolacji na przewodach elektrycznych przez jednego z mieszkańców.

Pożar pustostanu i ulatniający się gaz

W niedzielę 3 września strażacy odnotowali dwa wyjazdy. Pierwszy z nich miał miejsce o godz. 6.22 w Konorzatce (gm. Adamów), gdzie palił się drewniany pustostan. Ogień objął pomieszczenie na parterze i poddasze, a zagrożeniem radzili sobie strażacy z OSP w Adamowie, Woli Gułowskiej i zastęp PSP z Łukowa.

Natomiast po godz. 18.10 w niedzielne popołudnie strażacy zostali wezwani do ulatniającego się gazu w skrzynce gazowej na ul. Filomatów w Łukowie. Skrzynka została wcześniej uszkodzona, a strażacy z Państwowej Straży Pożarnej po przybyciu na miejsce zakręcili zawór.

Zderzenie w Wandowie

Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały w zdarzeniu drogowym, do którego doszło o godz 8 rano w poniedziałek 3 września w Wandowie (gm. Wola Mysłowska). Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą lokalną zderzyły się dwa samochody osobowe. Strażacy (2 jednostki PSP z Łukowa oraz ochotnicy z OSP w Dworni i Ksawerynowie) udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym, m.in. tamowali krwotok, założyli kołnierz ortopedyczny i przekazali uczestników wypadku ratownikom medycznym. Zajęli się też zabezpieczeniem miejsca zdarzenia i odłączeniem akumulatorów w pojazdach. Według wstępnych ustaleń policji kierująca chevroletem 29-letnia mieszkanka gminy wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa citroenowi, którym podróżował 21-latek z gminy Krzywda. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala.

Zobacz też: Nie ustąpiła pierwszeństwa

Pożar siana i drzewo na drodze

W poniedziałkowe południe 3 września strażacy wyjeżdżali do pożaru w Sięciaszce i powalonego konara na drodze powiatowej w miejscowości Czarna (gm. Serokomla). W tej pierwszej interwencji, datowanej na godz. 12.18 brali udział strażacy z Łukowa, którzy ugasili palących się 10 arów siana. W drugim przypadku ochotnicy z OSP w Serokomli pocięli piłą konar i udrożnili przejazd na drodze. Wezwanie miało miejsce o godz. 13.41.

Płonące auto na stacji paliw

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 15 na stacji paliw zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulicy Żelechowskiej, Warszawskiej i Kaczyńskich w Łukowie. Zapalił się tam jeden z samochodów. Na miejscu interweniował jeden zastęp PSP z Łukowa. Samochód który uległ częściowemu spaleniu to dostawczy Nissan Primastar.

Zobacz też: Płonące auto na stacji paliw

Niebezpieczne szerszenie

Poniedziałek 3 września strażacy zakończyli dwukrotnie interweniując przy gniazdach szerszeni. Owady pojawiły się w miejscowości Laski (gm. Krzywda), gdzie z podbitki domu mieszkalnego usuwali je strażacy OSP w Krzywdzie, a także w Nowym Świecie (gm. Wola Mysłowska), gdzie z szerszenie z budynku gospodarczego usuwali strażacy OSP z Jarczewa. Wezwania do owadów odnotowano o godz. 18.25 oraz 19.36.

Osy w szkole podstawowej

Do podobnej interwencji doszło też we wtorek 4 września w Aleksandrowie. Na elewacji budynku miejscowej Szkoły Podstawowej zauważone zostało gniazdo os. Z zagrożeniem radzili sobie około godz. 9.30 zawodowi strażacy z Łukowa. Użyty został podnośnik będący na wyposażeniu PSP.

Osy usuwano też w Drożdżaku w gminie Krzywda. Około godz. 18.20 przy budynku domu jednorodzinnego pracował jeden zastęp OSP z Krzywdy. Natomiast kilka minut później w Nowej Prawdzie (gm. Stoczek Łukowski) szerszenie pojawiły się w budynku gospodarczym. W tym miejscu interweniował jeden zastęp PSP z Łukowa.

Wjechał pod naczepę tira

We wtorek 4 września o godzinie 20.33 straż pożarna została poinformowana o wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej w miejscowości Karwacz (gm. Łuków). Okazało się, że kierujący oplem 18-latek wjechał pod naczepę tira, który w tym momencie wjeżdżał na jedną z posesji. Na szczęście w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z Gręzówki. Ratownicy zajęli się zabezpieczaniem miejsca zdarzenia i zneutralizowaniem płynów, które wyciekły z osobówki. Strażacy wrócili do bazy po godzinie 21.

Zobacz też: Opel wjechał pod naczepę. Zablokowana droga 806

Pożar trawy

Ostatnią odnotowaną we wtorek interwencją był wyjazd do Gołaszyna (gm. Łuków), gdzie paliła się sucha trawa przy lesie. Do gaszenia ognia zadysponowany został jeden zastęp PSP z Łukowa. Wezwanie miało miejsce o godz. 21.20, a strażacy całkowicie ugasili ogień.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE