Reklama

Wycieczka śladami państwowości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Wycieczka śladami państwowości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie III klasy gimnazjum ZS w Gołąbkach i młodzież z IV LO w Łukowie udali się na wycieczkę do Wielkopolski. Poznawali tam historię naszego kraju.

Uczniowie w ciągu trzech dni poznawali historię Polski od początków powstania państwa do odzyskania niepodległości. Odwiedzili m.in. osadę w Biskupinie, gdzie mogli poznać codzienne życie mieszkańców i ich obrzędy, wizytowali też w Poznaniu. Tam zwiedzali Katedrę na Ostrowie Tumskim, stare miasto i Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Młodzież przebywała też na placu Wolności u obejrzała gmach hotelu Bazar, w którym zatrzymał się w grudniu 1918 r. Jan Paderewski.

Ostatniego dnia wycieczki jej uczestnicy zwiedzili Gniezno - najstarszą stolicę państwa polskiego. Uczniowie odwiedzili m.in. Bazylikę Najświętszej Maryi Panny, Drzwi Gnieźnieńskie i Muzeum Archidiecezjalne. W drodze powrotnej zahaczyli też o średniowieczną Rotundę Św. Prokopa oraz Kościół Świętej Trójcy w Strzelnie.

Wycieczka dwóch szkół śladami polskiej państwowości zorganizowana została z okazji zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wzięło w niej udział 57 osób.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE