Reklama

Wybuchowe znalezisko na polu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Wybuchowe znalezisko na polu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka uzbrojonych pocisków z czasów II Wojny Światowej znaleziono wczoraj na jednym z pól w Osinach w gminie Wola Mysłowska. Wątpliwe pamiątki po wojnie zostały już zdetonowane przez saperów.

Wczoraj - 10 sierpnia - podczas prac polowych prowadzonych w Osinach w gminie Wola Mysłowska znalezione zostały pociski artyleryjskie z czasów II Wojny Światowej. Nietypowe znalezisko zauważył jeden z mieszkańców, który powiadomił o tym fakcie policję. Policjanci którzy udali się na miejsce, zabezpieczyli teren, na którym znajdowały się pociski. Miejsce było strzeżone całą noc przez mundurowych, do momentu przyjazdu saperów z garnizonu w Wesołej.

Co ciekawe, saperzy, którzy pojawili się na miejscu dziś rano, podczas przeczesywania terenu znaleźli i zabezpieczyli kolejne pociski artyleryjskie. Jak informuje rzecznik prasowy policji w Łukowie asp. sztab. Marcin Józwik, wątpliwe pamiątki po wojnie mimo przeleżenia w ziemi kilkudziesięciu lat, nadal posiadały zdolność bojową - posiadały zapalnik i materiał wybuchowy.

Na szczęście niebezpieczne znalezisko zostało już wywiezione na poligon i zdetonowane.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE