Reklama

Wybrali Kobiety Roku 2019

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marta Karwowska

Wybrali Kobiety Roku 2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W konkursie Kobieta Roku 2019 Gminy Trzebieszów nagrodzone zostały cztery panie aktywnie działające na rzecz lokalnej społeczności. Rozstrzygnięcie trzeciej edycji konkursu nastąpiło podczas Gminnego Dnia Kobiet.

Wygrały cztery Panie

Kandydatki z terenu całej gminy do udziału w konkursie zgłosiły koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie, stowarzyszenia i nieformalne grupy aktywności społecznej. Wyróżniono zasłużone kobiety z terenu gminy w kategoriach: oświata, działalność społeczna i kultura. W dziedzinie przedsiębiorczości nie została zgłoszona żadna kandydatka.

Zasłużona pedagog

W kategorii oświata zwyciężyła Hanna Szczygielska, nauczyciel i wychowawca w Gminnym Przedszkolu w Trzebieszowie. Jest inicjatorką wielu wydarzeń - przy współpracy z Klubem Lesovia zorganizowała m.in. Bieg Pocztyliona, Dzień Sportu. Hanna Szczygielska była jedyną nominowaną w swojej kategorii.

- Jestem bardzo zaskoczona tym wyróżnieniem. Dziękuję bardzo jury oraz osobom, które mnie nominowały. Moja praca to moja pasja. Lubię to, co robię. Pracuję w Gminnym Przedszkolu w Trzebieszowie od 36 lat. Praca z dziećmi była zawsze mi bliska. Swoje zadania staram się wykonywać rzetelnie. Może dlatego otrzymałam tę nominację. Uzyskany tytuł zobowiązuje do dalszej pracy i do podejmowania nowych wyzwań. Dam z siebie wszystko i będę się starała jak najlepiej wykonywać swój zawód. Tak jak wykonywałam go do tej pory - powiedziała laureatka.

Działają na rzecz społeczeństwa

Tytuł Kobiety Roku 2019 za działalność społeczną otrzymały Stanisława Szydłowska i Mariola Domańska. Pierwsza z pań jest współorganizatorką wydarzeń społecznych i wielu działań na rzecz Trzebieszowa-Kolonii. Jest członkiem KGW Pasjonatki, rady sołeckiej, Stowarzyszenia Aktywnych Trzeciak, Klubu Aktywnych Mieszkańców Gminy Trzebieszów i Kabaretu Zaścianek.

- Bardzo się cieszę z tego, że społeczeństwo mi zaufało. Chętnie się udzielam społecznie. Dziękuję bardzo za to, że zostałam doceniona. Staram się wspierać innych swoją działalnością. Lubię gotować na różne imprezy, uwielbiam występować w kabarecie Zaścianek. Udzielamy się społecznie wspólnie z koleżankami. Dziękuję bardzo radzie sołeckiej i całej wsi Trzebieszów-Kolonia za zgłoszenie mojej kandydatury. Z Trzebieszowem jestem związana od 1971 r. Zostałam tutaj matką i babcią. Dziękuję Bogu, że daje mi siłę na wszystkie moje działania. To, co robię sprawia mi ogromną satysfakcję - powiedziała pani Stanisława.

Natomiast druga laureatka to inicjatorka projektów związanych z Celinami. Działa w KGW Kobiety z pasją. Współorganizowała projekty takie jak: Kuchnia pachnąca tradycją,  Zielony Zakątek czy szkolenie RODO dla innych stowarzyszeń. W kategorii działalność społeczna nominowane były też Ewa Gruchała z Trzebieszowa-Kolonii i Iwona Wolamin z Celin.

- Nie spodziewałam się wygranej. Jestem naprawdę wzruszona docenieniem mojej pracy i trudu. To prawdziwa motywacja do działania. Dziękuję bardzo serdecznie koleżankom ze stowarzyszenia Kobiety z pasją z Celin za zgłoszenie mojej kandydatury do tego konkursu. Cieszę się, że mogę realizować swoje pasje. Uwielbiam pomagać ludziom. W tym roku byłam współorganizatorką szkolenia dla innych stowarzyszeń w zakresie ochrony danych osobowych RODO. Zorganizowaliśmy w tym roku również trzecią już Gminną Biesiadę. Ta inicjatywa cieszyła się dużym poparciem mieszkańców. Staramy się organizować imprezy dla mieszkańców. Nasze plany realizujemy na bieżąco - powiedziała nagrodzona.

- Staramy się też pozyskiwać dotacje na rzecz naszej wsi. W tym roku w Celinach odbędą się dożynki i na pewno nasze stowarzyszenie będzie wspierać to wydarzenie. Dołączyłam do stowarzyszenia w 2016 r. Mamy tutaj wspaniałych ludzi, ciekawe pomysły. Cieszę się, że doceniają moją aktywność. Mam nadzieję, że będzie to owocować w przyszłych latach. Pochodzę z Trzebieszowa. Wyszłam za mąż do Celin i właśnie tam staram się rozwijać. Chciałabym podziękować za wyróżnienie mnie w tym konkursie panu wójtowi Mirosławowi Szekalisowi oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury. Dziękuję też mojej rodzinie - mojemu mężowi i dzieciom oraz teściom, dzięki którym znajduję czas dla stowarzyszenia - dodała pani Mariola.

Szerzy kulturę

Za upowszechnianie kultury w środowisku lokalnym nagrodę otrzymała Maria Chromińska, sołtys i prezes KGW Wólka Konopna oraz inicjatorka Klubu Aktywnych Mieszkańców Gminy Trzebieszów. Współorganizatorka Dnia Seniora, wycieczek, warsztatów i imprez integracyjnych. W kategorii kultura nominowane były także Maria Celińska-Jakubowicz z Celin i Krystyna Foryszewska z Trzebieszowa.

- Jestem sołtysem Wólki Konopnej i prezesem Klubu Aktywnych Mieszkańców Gminy Trzebieszów. Powstanie klubu było moją inicjatywą. Każde wydarzenie musi mieć swojej miejsce i czas. W Klubie zebrała się duża grupa ludzi, którzy chcą coś robić na rzecz innych. Ta statuetka należy się całemu Klubowi. Są to fantastyczni ludzie, którzy mają masę pomysłów. Wszyscy razem działamy, a robimy dużo - rajdy, wycieczki, wykłady, spotkania z policjantami, Gminne Dni Seniora. W planach mamy jeszcze wycieczkę do Ziołowego Zakątka. Pomysłów naprawdę mamy bardzo wiele. To wyróżnienie jest dla mnie mobilizacją, żeby jeszcze bardziej się starać w swoich działaniach - mówiła prezes klubu.

Każda z Pań uhonorowanych tytułem Kobieta Roku 2019 otrzymała dyplom, bukiet kwiatów oraz statuetkę. Laureatki wybierało jury w składzie wójt, sekretarz oraz zwyciężczynie poprzedniej edycji. Do GOKiW przybyło ponad sto mieszkanek gminy. Każda z pań otrzymała tego dnia podziękowania i kwiaty.

- Trzy lata temu po raz pierwszy ogłosiłem konkurs na Kobietę Roku Gminy Trzebieszów. Początki były trudne. W pierwszym roku zostało zgłoszonych niewiele kandydatek, ale w kolejnych latach to się rozwijało. W tym roku zgłoszono 7 kandydatek. W kat. przedsiębiorczość nie zgłoszono żadnej kandydatki. Mieszkanki naszej gminy zasługują na coroczne wyróżnienie. Działają na wielu płaszczyznach - w oświacie, stowarzyszeniach, kołach zainteresowań. Udzielają się społecznie i kulturalnie. Tytuł Kobiety Roku jest honorowy. Przydzielamy też drobne gratyfikacje. W tym roku były to bony w wysokości 300 zł. Podczas Dnia Kobiet było ponad sto mieszkanek naszej gminy - mówił wójt Gminy Trzebieszów Mirosław Szekalis.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE