Reklama

Wybory 2018: Jak głosować?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Wybory 2018: Jak głosować? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca kampania wyborcza w wyborach samorządowych, planowanych na 21 października. Jakie karty do głosowania otrzymają w niedzielę mieszkańcy miasta?

W niedzielę mieszkańcy Łukowa wybiorą nowych radnych i burmistrza miasta. Osoby, które skorzystają na terenie miasta z obywatelskiego obowiązku, otrzymają od członków obwodowych komisji wyborczych cztery karty do głosowania, na których stawiać będą znak „X” przy wybranym kandydacie do Rady Miasta, Rady Powiatu, Sejmiku Województwa Lubelskiego i przy nazwisku kandydata na burmistrza Łukowa.

Jak informują członkowie Miejskiej Komisji Wyborczej, każda z kart będzie miała BIAŁY KOLOR, lecz różnić się będzie TŁEM POD NAZWISKAMI kandydatów. RÓŻOWE tło będzie widniało pod nazwiskami kandydatów na burmistrza, SZARE tło przy kandydatach do Rady Miasta, ŻÓŁTE tło przy kandydatach do Rady Powiatu i NIEBIESKIE tło przy kandydatach do sejmiku wojewódzkiego.

Głosowanie odbywać się będzie poprzez postawienie znaku „X” przy nazwisku wybranego kandydata. W wyborach na burmistrza Łukowa startują (w kolejności alfabetycznej) Henryk Lipiec, Maciej Nurzyński, Piotr Płudowski i Dariusz Szustek, których nazwiska będą widniały na różowej karcie.

W wyborach do Rady Miasta będziemy wybierali „iksem” jedną osobę reprezentującą jeden z komitetów wyborczych. Miasto podzielone zostało na trzy okręgi, a osoby ubiegające się o mandat radnego startują z czterech komitetów wyborczych: KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Przymierze dla Ziemi Łukowskiej, KWW Alternatywa dla Łukowa i KWW Razem Ponad Podziałami.

Radnych powiatowych mieszkańcy powiatu będą wybierać w czterech okręgach wyborczych. O zaufanie wyborców będą ubiegać się osoby z czterech komitetów: KW Polskie Stronnictwo Ludowe, KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Przymierze dla Ziemi Łukowskiej i KWW Kukiz’15. Okręg nr 1 dotyczy jedynie mieszkańców Łukowa, a wyborca - podobnie jak w innych przypadkach - też będzie głosował na swojego faworyta za pomocą znaku „X”.

W przypadku wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego, na „płachcie” wydrukowane będą 62 nazwiska reprezentujące w sumie 9 komitetów wyborczych. Tu również stawiamy znak „X” przy jednym z kandydatów.

Lokale wyborcze będą czynne w niedzielę 21 października od godz. 7 rano do 21 wieczorem.

Zobacz też:Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE