Reklama

Wybitny biolog z "Kościuszki"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Wybitny biolog z "Kościuszki" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie nie brakuje zdolnej młodzieży. Wśród takich osób jest Piotr Rola, pasjonat nauk przyrodniczych.

Uczeń znalazł się w tym roku w odbywającym się między 20 i 23 kwietnia w Warszawie finale XLVII Olimpiady Biologicznej. Aby dotrzeć do etapu centralnego, Piotr napisał własną pracę badawczą, przebrnął przez wiele testów i przeprowadził eksperymenty z zoologii czy botaniki w laboratoriach. Do elitarnego grona na szczeblu ogólnopolskim dostali się tylko najlepsi z najlepszych, więc szeroka wiedza przyrodnicza pozwoli wybrać mu najciekawsze kierunki studiów.

Udział Piotra Roli w eliminacjach centralnych Olimpiady Biologicznej to nie jedyny sukces ucznia „Kościuszki”. Młody biolog zajął drugie miejsce i został laureatem VI Konkursu Wiedzy Genetycznej, organizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie. W pracy wspierali go Zofia Nowak - nauczycielka biologii w I LO w Łukowie oraz naukowcy z Wydziału Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach na czele z dr inż. Józefem Klockiem.

Sukcesy Piotra potwierdzają również wysoką jakość kształcenia na rozszerzeniu biologiczno-chemicznym w I LO. W 2017 r. szkoła osiągnęła najwyższe rezultaty z tych przedmiotów na egzaminie maturalnym w powiecie łukowskim.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE