Reklama

Reklama

WUP chwali się, że ochronił 75 tysięcy miejsc pracy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

WUP chwali się, że ochronił 75 tysięcy miejsc pracy  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości REGION Rynek pracy w czasach pandemii

Reklama

Główny Urząd Statystyczny opublikował właśnie najnowsze dane z rynku pracy. Wynika z nich, że nasz region radzi sobie z ochroną miejsc pracy najlepiej w kraju. Kluczem do osiągnięcia takiego wyniku bez wątpienia była sprawność urzędów pracy w realizacji Tarczy Antykryzysowej.

- Tylko WUP - od kwietnia br. do dnia dzisiejszego - wsparł środkami Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych prawie 2 000 pracodawców kwotą około 330 mln zł.. chroniąc tym samym ok. 75 000 miejsc pracy. Dzisiaj pozytywnie zaopiniowaliśmy wniosek sieci sklepów „Stokrotka” na kwotę 46 mln zł  na ochronę 8 864 miejsc pracy!

 

Jest to jak dotąd najwyższa kwota wsparcia udzielona pracodawcy w naszym regionie, mimo że pomogliśmy już takim gigantom jak kopalni BOGDANKA, PZL w Świdniku, Grupie Kapitałowej Black Red White czy Zakładom Azotowym w Puławach – informuje Andrzej Pruszkowski, Dyrektor WUP w Lublinie.


I dodaje: – Poza tym, realizując politykę samorządu województwa, WUP zasilił środkami EFS (207 mln  zł.) powiatowe urzędy pracy, które rozdysponowały je wśród przedsiębiorców.

 

Zgodnie z najnowszymi danymi stopa bezrobocia w województwie lubelskim na koniec września wynosiła 7,9%. Oznacza to, że w porównaniu do poprzedzającego miesiąca zanotowaliśmy spadek o 0,2 punktu procentowego i jest to najwyższy spadek tej wartości w kraju (wartość stopy dla Polski to 6,1%). Warto podkreślić, że województwo lubelskie przez cały okres epidemii notowało najniższy w kraju wzrost wartości stopy bezrobocia. Najnowsze dane pokazują, że porównując marzec do września przyrost ten wynosił 0,3 punktu procentowego (kolejne w takim zestawieniu województwa podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie osiągnęły wartość 0,5 punktu procentowego, najwyższy wzrost dotyczy natomiast śląskiego – 1 punkt procentowy).

- Naszym zadaniem było podjąć walkę i wysiłek o utrzymanie maksymalnie wielu miejsc pracy w naszym regionie. Patrząc na ostatnie dane GUS dotyczące stopy bezrobocia w poszczególnych województwach naszego kraju mam poczucie dobrze wykonanej misji przez pracowników urzędów pracy – mówi Andrzej Pruszkowski, Dyrektor WUP w Lublinie.


Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują także, że pandemia nie wpłynęła negatywnie na liczbę podmiotów gospodarki narodowej zarejestrowanych w naszym województwie – na koniec II kwartału 2020 r. było ich 188 201, co oznacza wzrost zarówno w porównaniu z końcem I kwartału 2020 r., jak i analogicznym okresem 2019 r. (odpowiednio 186 114 i  184 297 podmiotów w rejestrze REGON).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE