Reklama

Wspomnienia i gratulacje w adamowskim liceum

Opublikowano:
Autor:

Wspomnienia i gratulacje w adamowskim liceum - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji 75-lecia powstania szkoły 21 września odbył się VI Zjazd Absolwentów Liceum w Zespole Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie.

Przybyło przybyło ponad 200 absolwentów oraz dyrektorzy, nauczyciele, przedstawiciele władz i młodzież.
Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się mszą w intencji pracowników i absolwentów szkoły, którą celebrowali ks. kanonik Jan Babik - kanclerz Kurii Siedleckiej, ks. Tadeusz Lament - dziekan Dekanatu Adamowskiego oraz ks. Robert Ponikowski - absolwent liceum.
Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Po wprowadzeniu sztandarów i pocztów sztandarowych otwarcia Zjazdu dokonał Andrzej Wiśniewski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. Następnie głos zabrali gospodarze spotkania: dyrektor Jarosław Szczepaniak, wójt Karol Ponikowski i przewodnicząca Rady Gminy Anna Bartosiewicz (wszyscy są absolwentami LO im. Batalionów Chłopskich w Adamowie). Podniosłym momentem była ceremonia ślubowania uczniów klas I Liceum i Branżowej Szkoły I Stopnia. Pamięć o zmarłych nauczycielach, uczniach i pracownikach szkoły uczczono minutą ciszy. Potem uczniowie udali się na miejscowy cmentarz, by na grobach zmarłych nauczycieli złożyć symboliczne kwiaty i zapalić znicze.
Część artystyczna wprowadziła spotkanie po latach w nostalgiczny nastrój. Był też czas na wystąpienia gości honorowych: senatora Stanisława Gogacza oraz posłów Krzysztofa Głuchowskiego i Sławomira Skwarka, a także lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk, radnego sejmiku województwa lubelskiego Ryszarda Szczygła, starosty Dariusza Szustka i sekretarza powiatu Jerzego Siwca. Przekazali oni na ręce dyrektora szkoły dyplomy, upominki i kwiaty wraz z gratulacjami i życzeniami. Nie zabrakło wystąpienia byłych dyrektorów szkoły: Walentyny Zaleskiej i Stanisława Wosia, których powitano owacją na stojąco.
Był też czas na spotkania w klasach z nauczycielami i wychowawcami. Wieczorem rozpoczął się Bal Absolwenta trwający do białego rana.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE