Reklama

Wspólny koncert chórzystów z Łukowa i Herne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: I LO w Łukowie

Wspólny koncert chórzystów z Łukowa i Herne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od lat łukowskie liceum współpracuje ze szkołą w Niemczech. Jednym z elementów tej współpracy był wspólny koncert.

Nie tylko Łuków gości naszych zachodnich sąsiadów, ale także oni przyjmują łukowian w swoich domach. Kolejny raz współpraca I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łukowie i Hiberniaschule z Herne zaowocowała niesamowitym wydarzeniem muzycznym. Tym razem oba chóry wystąpiły w Niemczech.  

Zanim jednak chórzyści przystąpili do śpiewania, mieszkańcy Herne mieli okazję obejrzeć występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej \"Łukowiacy\", który przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował polskie tańce i pieśni ludowe. Widowisko uświetnił występ chóru \"Lutnia\" I LO im. T. Kościuszki pod batutą Agnieszki Łukasik, wykonując śląską pieśń ludową \"A w tej dolinie\" Eugeniusza Fierla oraz \"Piosnkę Dudarza\" Ignacego Jana Paderewskiego.          

Następnie chóry: \"Lutnia\" oraz niemiecki z Hiberniaschule wykonały utwór w języku polskim \"Modlitwa o pokój\" Norberta Blacha oraz kantatę \"Carmina Burana\" skomponowaną przez Carla Orffa. Podczas koncertu wystąpili również niemieccy soliści: Julia Fuckert, Martin Glagovsek i Gerd Dowedeit-Bellinghausen.          

Tygodniowy pobyt w Niemczech był dla uczniów I LO nie tylko okazją do wspólnego śpiewania, ale także poznawania kultury niemieckiej i zwiedzania najpiękniejszych miejsc w okolicy. Stałym punktem pobytu jest wyjazd do Kolonii, by wspólnie podziwiać architekturę miasta, gotycką katedrę i pokonać ponad 500 stopni wchodząc na jedną z wież, a także odwiedziny w Muzeum czekolady. Nie zabrakło także integracji poprzez sport i zabawę.  

Współpracę obu szkół koordynują: Eckart Fuckert oraz Martin Glagovsek - dyrektorzy Hiberniaschule, dyrektor I LO w Łukowie Grzegorz Rzymowski oraz nauczycielki niemieckiego Teresa Kiryło i Agnieszka Łukasik prowadząca chór \"Lutnia\".    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE