Reklama

Reklama

Wsparcie wojska zamówisz online

Opublikowano: śr, 28 paź 2020 07:44
Autor:

Wsparcie wojska zamówisz online - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki „Platformie Wsparcia WOT” proces wnioskowania o pomoc wojska jest maksymalnie prosty.

Reklama

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. 

 

„Platforma Wsparcia WOT” to aplikacja webowa dostępna pod adresem: www.pomocwot.ron.mil.pl, mogą z niej korzystać tylko zarejestrowane podmioty. Aby dokonać rejestracji należy wysłać email z wnioskiem o rejestrację na adres: pomocwot(at)mon.gov.pl, w odpowiedzi wnioskodawca otrzyma wiadomość z prośbą o przesłanie szczegółowych danych niezbędnych do rejestracji. Po przejściu rejestracji użytkownik otrzymuje pełen dostęp do usługi.

Całkowity nadzór nad składanymi wnioskami mają wojewodowie. Oni lub wskazane przez nich osoby zobowiązani są do oceny każdego wniosku oraz ostatecznie jego zatwierdzenia bądź odrzucenia. Zatwierdzony wniosek trafia bezpośrednio do brygady właściwej dla rejonu realizacji wniosku.Obsługa aplikacji ogranicza się do wypełnienia interaktywnego formularza,  w którym wnioskodawca wskazuje miejsce i zakres pomocy oraz nadaje jej priorytet. Formularz ten jest widoczny dla koordynatora WOT ds. współpracy z brygady, który pod wskazany adres kieruje żołnierzy WOT z pomocą. Co ważne – zlecający zadanie na bieżąco może śledzić postęp jego realizacji. Istotnym jest również fakt, że po zakończeniu zadania do wnioskodawcy trafią dodatkowe informacje dotyczące dalszych potrzeb lub wnioski.

„Platforma Wsparcia WOT” została uruchomiona w marcu br. Do tej pory na platformie zarejestrowało się już 2385 podmiotów, które złożyły 11,5 tys. wniosków o pomoc wojska. Najczęściej z platformy korzystały wojewódzkie i powiatowe stacje sanitarno – epidemiologiczne, ośrodki pomocy społecznej (różnego szczebla), wydziały i zespoły zarządzania kryzysowego, szpitale, centra krwiodawstwa, organizacje charytatywne, domy dziecka.

 

Platforma najbardziej efektywnie była wykorzystywana w maju i czerwcu, wraz ze zmniejszaniem obostrzeń sanitarnych malała też liczba wniosków globalna oraz ta składana za pomocą narzędzia. Obecnie wraz ze wzrostem zaangażowania różnych instytucji w działania przeciwkryzysowe, rośnie liczba wniosków o wsparcie do WOT. Zachęcamy, aby jak największa ich liczba była składana za pośrednictwem naszej platformy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +1 / -1

  Przeciwnik

  W koszary niech idą a nie skarpetki kupować. Gdyby doszło do wojny to broniliby nas starzy chłopi z widłami.

 • rok temu | ocena +2 / -3

  Do propaganda...

  Za PO było podobnie, a nawet dużo gorzej. Wtedy nawet na Wot ludzie nie mogli liczyć. Ze wszystkim pozostawieni sami sobie. Brakowało lekarzy, pielęgniarek, służba zdrowia była w zapaści, zresztą nie tylko SZ, kulały wszystkie gałęzie gospodarki. To kulało, a Elyta PO brylowała na salonach Europy.

 • rok temu | ocena +5 / -1

  propaganda by żyło się lepiej

  Lekarzy brak, szpitale pozamykane, jak jesteś chory na raka to sobie czekaj na nieokreślony termin, ale propaganda PIS działa wspaniale - Platforma Wsparcia WOT ci pomoże, i od razu życie staje się lepsze !