Reklama

Wracają pociągi do Dęblina

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Wracają pociągi do Dęblina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podróżni jadący do Dęblina mogą już przemieszczać się do tego miasta pociągami Polregio. Nadal obowiązywać też będą objazdy przez Łuków pociągów relacji Warszawa - Lublin.

16 grudnia wznowiony został ruch pociągów osobowych między Łukowem i Dęblinem na linii kolejowej nr 26. Przez ostatni rok na odcinku tym obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa spowodowana modernizacją dworca i infrastruktury kolejowej w tym mieście.

Prace na dworcu i na torach w Dęblinie są już na tyle zaawansowane, że możliwe było wznowienie ruchu pociągów do Łukowa i z powrotem. Nieprzejezdna jest natomiast w dalszym ciągu linia kolejowa nr 7 łącząca Warszawę z Lublinem, przejeżdżająca właśnie przez Dęblin. Oznacza to, że podróżni chcący dojechać z Łukowa do Puław, dojadą pociągiem do Dęblina, a dalej będą musieli mimo wszystko przesiąść się do zastępczego autobusu, tzw. „Regiobusa”.

Wpływ na powyższy stan rzeczy ma zerwanie kontraktu przez włoską spółkę Astaldi wykonującą do niedawna prace modernizacyjne na kolejowej „Siódemce”. Na dzień dzisiejszy na placu budowy między Dęblinem, a Lublinem nic się nie dzieje. PKP zapewniało początkowo, że własnymi siłami będzie kontynuowało prace modernizacyjne, jednakże do dnia dzisiejszego nie zostały przedstawione żadne konkrety. Sytuacja ta oznacza, że nadal wykorzystywana będzie linia kolejowa nr 30 łącząca Łuków z Lublinem, po której jeżdżą pociągi z Warszawy do stolicy województwa.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE