Reklama

WOŚP w rytmie disco polo!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

WOŚP w rytmie disco polo! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy wszystkie atrakcje zbliżającego się łukowskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedną z nich będzie koncert discopolowego zespołu Bayera.

Przed nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który hucznie będzie obchodzony również w Łukowie. 14 stycznia w naszym mieście odbędzie się szereg imprez i wydarzeń towarzyszących, z których dochód zostanie przekazany na tegoroczny cel akcji, „wyrównanie szans w leczeniu noworodków”.

Tego dnia na miasto wyjdzie 200 wolontariuszy, którzy będą prowadzili zbiórkę na rzecz Orkiestry. Osoby wyposażone w specjalne identyfikatory kwestować będą też na terenie powiatu łukowskiego. Kwesta będzie się odbywała również na terenie szpitala w Łukowie, który w tym roku aktywnie włączył się w charytatywną akcję Jerzego Owsiaka. W ramach „dni otwartych” pracownicy SP ZOZ będą przeprowadzali badania diagnostyczne: mammografię, cytologię oraz pomiar ciśnienia tętniczego. Tradycyjnie odbędzie się zbiórka krwi.

Finał WOŚP w Łukowie to również inne imprezy towarzyszące. Tradycyjnie, w hali sportowej przy ul. Partyzantów odbędzie się turniej piłki nożnej, z którego dochód trafi na konto Orkiestry. Chętni będą mogli odwiedzić miejscowe kluby fitness przy ul. Korczaka i Jana Pawła II, gdzie planowane są maratony sportowe w wykonaniu Lecha Kędzierskiego i pokazy sztuk walki Krzysztofa Pucyka i Krzysztofa Pucyka Juniora.

Do aktywnego udziału w Finale WOŚP zapraszają też pracownicy lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 4 na os. Chącińskiego. Biletem wstępu 14 stycznia na obiekt będzie datek wrzucony na konto orkiestry. Natomiast na pływalni „Delfinek” przy ul. Siedleckiej prowadzony będzie pomiar tkanki tłuszczowej. Wykona go Paweł Prużanin z Klubu Zdrowego Stylu Życia.

Głównym wydarzeniem łukowskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie jednak koncert plenerowy w amfiteatrze w parku miejskim. W jego trakcie prowadzone będą licytacje przedmiotów, miejsce będzie miał też kiermasz z gadżetami WOŚP i kiermasz gastronomiczny. Chętni będą mogli skosztować wojskowej grochówki, jeździć quadami z członkami stowarzyszenia Bears Riders, czy konno z członkami Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadba zespół FLASH. Na scenie wystąpią też Klaudia Borecko i Alicja Dziurdziak. Około godziny 18:30 odbędzie się koncert zespołu disco-polo BAYERA. Finał wydarzenia zwieńczy sponsorowany przez Zakłady Mięsne Łuków S.A. pokaz sztucznych ogni, tzw. „Światełko do nieba”. Zaplanowano je o godz. 20:00.

Poniżej plakat tegorocznego Finału WOŚP:Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE