Reklama

Wola Mysłowska przyjazna pszczołom

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Wola Mysłowska przyjazna pszczołom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 gmin zostało nagrodzonych w konkursie "Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom". Wśród nich jest gmina Wola Mysłowska, która otrzymała tablicę edukacyjną na temat niektórych gatunków pszczół oraz niezbędnych im do przetrwania roślin.

- Tablica, którą otrzymaliśmy jest dwustronna i spełnia dwie funkcje. Informuje, jak każdy z nas może dbać o te pożyteczne owady sadząc rośliny przyjazne pszczołom, ale jest też okazją do nauki poprzez zabawę - informują przedstawiciele gminy.

- Dzięki ruchomym kostkom można poznać niektóre gatunki pszczół i kwiaty zapewniające im pokarm. Na terenie naszej gminy tablicę edukacyjną można znaleźć na skwerku przed Urzędem Gminy od strony parkingu samochodowego - dodają.

„Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom” powstał w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Samorząd gminy Serokomla przystąpił do niego, żeby zadbać o dobro owadów zapylających i wdrożyć działania, które sprzyjają ich ochronie.

- W ten sposób dołączyliśmy do grona prawie 200 gmin z całej Polski, które podpisały Manifest i wraz z nimi staliśmy się częścią „pszczołoprzyjaznej” społeczności - czytamy w informacji prasowej.

Nagroda powędrowała do Woli Mysłowskiej za szereg działań podejmowanych na terenie gminy. Wśród nich znalazł się m.in. konkurs na najpiękniejszy ogród przyjazny pszczołom i działania edukacyjne wśród mieszkańców. Na terenie gminy musiały też powstać miejsca, gdzie występują rośliny nektaro- i pyłkodajne, dobrane w taki sposób, aby okresy ich kwitnienia zapewniały ciągłość pożywienia dla pszczół.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE