Reklama

Reklama

WOLA MYSŁOWSKA Ponad 1 mln zł dofinansowania na rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej

Opublikowano:
Autor:

 WOLA MYSŁOWSKA Ponad 1 mln zł dofinansowania na rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej   - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina pozyskała ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Reklama

Pieniądze pójdą na budowę kanalizacji w Wilczyskach i doposażenie Stacji Uzdatniania Wody w Osinach.  - Pomoc w wysokości 1,012 mln zł  stanowi 63,63 % poniesionych kosztów kwalifikowanych. Koszt całej inwestycji to ok 2 mln zł - informuje wójt Kinga Szerszeń. 

 

Sieć kanalizacyjna w Wilczyskach będzie miała ponad 4,5 km. - Wykonanych zostanie 77 przyłączy kanalizacyjnych, z których skorzysta ok. 285 osób. Natomiast z ulepszonej infrastruktury wodociągowej - ok. 3006 osób - mówi wójt. 

- To bardzo ważne inwestycje dla naszych mieszkańców, zarówno stacja uzdatniania wody, jak i rozbudowa sieci - dodaje Szerszeń - Pozwoli to na domknięcie wieloletniego programu realizowanego przez naszą gminę. Budowa ostatniego etapu sieci kanalizacyjnej i podłączenie go do oczyszczalni w Jarczewie zapoczątkuje kolejny etap - rozbudowę oczyszczalni ścieków i sukcesywne podłączanie następnych miejscowości. Dodać należy, że na te inwestycje cała gmina czeka od lat.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy