Reklama

Wola Gułowska: za nami diecezjalne dożynki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Wola Gułowska: za nami diecezjalne dożynki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Punktualnie o godzinie 12. w piątek 8 września w Woli Gułowskiej rozpoczęły się Dożynki Diecezjalne. Tym razem połączono je z 35-leciem koronacji cudownego obrazu Matki Bożej - Patronki Żołnierzy Września.

Pokazy wieńców dożynkowych, prezentacja Sanktuarium w Woli Gułowskiej oraz uroczystości odpustowe i podziękowania za plony przyciągnęły kilkuset wiernych na Dożynki Diecezji Siedleckiej, które odbyły się w piątek 8 września w tej miejscowości. Na placu przyklasztornym zorganizowana została msza święta pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. Poprzedził ją koncert orkiestry akordeonowej „Arti Sentemo” z Radzynia Podlaskiego.

Tradycyjne dożynki odbywają się zawsze 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Przyciągają wiernych z Łukowa, Siedlec, Garwolina czy Białej Podlaskiej. Wydarzenie jest także okazją do otrzymania odpustu w parafii Narodzenia NMP w Woli Gułowskiej, czy też wspólnego podziękowania za pracę rolników i uzyskane przez nich plony. W tym roku dodatkową okazją do odwiedzenia dożynek były również obchody 35-lecia koronacji cudownego obrazu Maryi w gułowskim sanktuarium.

Diecezja siedlecka swoim zasięgiem obejmuje miejscowości położone od powiatu garwolińskiego po wschodnią granicę i powiaty terespolski oraz włodawski. Rozciąga się na powierzchni ponad 11 tys. kilometrów kwadratowych. Diecezję zamieszkuje ponad 700 tys. wiernych zrzeszonych w 248 parafiach. Nad duchowym rozwojem katolików czuwa ponad 650 księży i zakonnic.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE