Reklama

Wójt Gminy Trzebieszów z absolutorium

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Gminy w Trzebieszowie

Wójt Gminy Trzebieszów z absolutorium - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Początek wakacji dla samorządowców wiąże się z sesją Rady Gminy i koniecznością uchwalenia absolutorium. Tak było m.in. w Gminie Trzebieszów.

Rada Gminy Trzebieszów zaakceptowała wykonanie budżetu za rok 2015 i udzieliła absolutorium Wójtowi Mirosławowi Szekalisowi. Głosowanie odbyło się 29 czerwca w trakcie sesji Rady Gminy. Radni zdecydowaną większością głosów (13 „za”), przy jednym wstrzymującym się opowiedzieli się za przyjęciem uchwały w sprawie wykonania budżetu za rok ubiegły i udzieleniem absolutorium.

Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości finansowego działania naszego samorządu. Zarządzanie publicznymi pieniędzmi to bardzo odpowiedzialne zadanie. Wymaga skrupulatności, rozwagi i dużej wiedzy. Na sukces, jakim jest otrzymanie absolutorium, składa się praca wielu osób, które działają w strukturach Urzędu Gminy, w tym szczególnie naszej Skarbnik Pani Ewy Szczygielskiej. Dziękuję za dobra współpracę Państwu Radym oraz kierownikom  poszczególnych jednostek. Należą Wam się duże słowa uznania i podziękowania - powiedział Wójt Gminy Trzebieszów Mirosław Szekalis.

Uchwalony przez Radę Gminy Trzebieszów budżet na rok 2015, po uwzględnieniu zmian wprowadzonych w ciągu roku, zamknął się dochodami w kwocie 21 907 706,72 zł i zrealizowanymi wydatkami na poziomie 22 820 501,58. Jak informują władze Gminy, w sprawozdaniach budżetu nie ujawniono przekroczenia planu wydatków budżetowych, ani też zaciągania zobowiązań, które stanowiłyby naruszenie dyscypliny finansów publicznych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE