Reklama

Wójt Gminy Stoczek Łukowski w „TOP 10” w kraju

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UG Stoczek Łukowski / GBP w Starych Kobiałkach

Wójt Gminy Stoczek Łukowski w „TOP 10” w kraju - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Marek Czub, Wójt Gminy Stoczek Łukowski jest jednym z dziesięciu najlepszych włodarzy w kraju. Tak zadecydowali widzowie telewizji publicznej w plebiscycie zorganizowanym przez narodowego nadawcę. 22 kwietnia w gmachu TVP odbyła się gala finałowa konkursu na najlepszego gospodarza gminy roku 2016.

22 kwietnia w gmachu TVP w Warszawie odbyła się gala finałowa 16. edycji konkursu „Wójt Roku” organizowanego przez telewizję publiczną. Obecny był na niej także Wójt Gminy Stoczek Łukowski Marek Czub, który znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych włodarzy wiejskich w kraju. Zadecydowali o tym eksperci badający gminę stoczek Łukowski, którzy oddali następnie głos w ręce widzów.

W gali finałowej oprócz wójta, wzieła udział ośmioosobowa delegacja gminy Stoczek Łukowski. Obecni byli Katarzyna Kalinowska-Moreń, Iwona Brodzik, Longin Kajka i Adam Kaczor a także małżonka wójta Joanna Czub, skarbnik gminy Grażyna Pyra i kierownik ZAZ Ryszard Drosio. W tegorocznej edycji konkursu zwyciężył Dariusz Woźniak z gminy Rusiec (woj. łódzkie).

„Wójt Roku” to cykliczny konkurs organizowany przez Telewizję Polską, w którym wybierany jest najlepszy włodarz gminy wiejskiej. W inicjatywie specjalna kapituła bierze pod uwagę umiejętność zdobywania i wykorzystania funduszy zewnętrznych, rozbudowę infrastruktury drogowej, wodociągowej i kanalizacyjnej, sukcesy w oświacie i ochronie zdrowia, a także zaangażowanie w działalność społeczną czy skuteczność w przyciąganiu inwestorów. Spośród nominowanych eksperci wybierają najlepszą dziesiątkę pretendentów do tytułu „Wójta Roku 2016”, a następnie głos oddawany jest widzom TVP, którzy głosują na najlepszego wójta za pomocą SMS-ów. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent RP oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE