Reklama

Województwo chce pomóc Syryjczykom

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lubelszczyznadlasyrii.pl

Województwo chce pomóc Syryjczykom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek zachęca wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego do włączenia się do charytatywnej akcji ?Lubelszczyzna dla Syrii?. Jej celem jest zebranie środków finansowych na odbudowę domów w Aleppo i w innych miastach ogarniętej wojną Syrii.

Charytatywna akcja „Lubelszczyzna dla Syrii” to efekt spotkania proboszcza parafii św. Franciszka w Aleppo Ibrahima Al-Sabbagh’a z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem, które miało miejsce 22 czerwca. Wojewoda zapoznał się wówczas z sytuacją mieszkańców Syrii i płynącą do tego kraju niewystarczającą wciąż pomocą humanitarną. Postanowił włączyć się w pomoc i pomysł zbierania środków finansowych z przeznaczeniem na odbudowę domów w Aleppo i innych miastach Syrii, tak, aby rodziny, które musiały uciekać przed grożącym im niebezpieczeństwem, mogły teraz wrócić i na nowo osiedlić się. Koordynatorem akcji charytatywnej jest kościelna organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” której dyrektorem jest ks. prof. Waldemar Cisło.

Chętni wspomóc inicjatywę, mogą przekazać datek do puszek, które pojawią się w miastach województwa lubelskiego. W akcję można również włączyć się wpłacając datki pieniężne bezpośrednio na konto bankowe – 63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem “Lubelszczyzna dla Syrii”. W zbiórkę będzie można również włączyć się przez wysłanie SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 z VAT).

Źródło: Urząd Wojewódzki w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE