Reklama

Wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego w Woli Okrzejskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego w Woli Okrzejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami rozpoczęcie roku szkolnego. Jego uroczysta inauguracja na poziomie wojewódzkim odbędzie się już jutro w Woli Okrzejskiej.

Nadchodzi nowy rok szkolny, który niesie zmiany zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Najważniejszą z nich jest likwidacja egzaminu szóstoklasistów oraz możliwość zakwestionowania wyników egzaminu maturalnego. Ponadto uczniowie, którzy będą uczęszczać na lekcje religii i etyki, otrzymają na świadectwie oceny z obu tych przedmiotów. Zostaną one też wliczone do średniej.

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbędzie się już jutro w Zespole Szkół w Woli Okrzejskiej. Miejsce ma związek z obchodami Roku Henryka Sienkiewicza, ponieważ placówka nosi imię naszego noblisty. Nieopodal znajduje się też muzeum i miejsce urodzin powieściopisarza. Swoją obecność na jutrzejszych uroczystościach zapowiedzieli m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiak. Będą też przedstawiciele gminy Krzywda i powiatu łukowskiego. Całość rozpocznie się o godz. 10.00 od polowej mszy świętej.

Ponadto jak szacuje Lubelskie Kuratorium Oświaty, w tym roku w województwie lubelskim do szkoły pójdzie ponad 350 tysięcy uczniów. Wśród nich jest prawie 18 tysięcy pierwszoklasistów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE