Reklama

Wniosek bez dofinansowania

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Wniosek bez dofinansowania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 18 kwietnia marszałek województwa lubelskiego spotkał się z dyrektorami szkół. Tego dnia została bowiem podpisana umowa na dofinansowanie projektów złożonych w ramach RPO dla szkolnictwa zawodowego. Niestety, na liście zakwalifikowanych do uzyskania dofinansowania nie znalazł się wniosek powiatu łukowskiego.

Marszałek województwa lubelskiego spotkał się z dyrektorami szkół zawodowych z terenu naszego województwa i podpisał umowy na dofinansowanie działania 12.4 Kształcenie zawodowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Łączna wartość zawartych umów przekracza 61 mln zł.  

Jednym z celów programu regionalnego dla szkół zawodowych jest podniesienie jakości kształcenia oraz umiejętności praktycznych nauczycieli i uczniów, a także doposażenie bazy dydaktycznej tych szkół. Na konkurs ogłoszony w marcu ubiegłego roku odpowiedziało ponad 50 instytucji z terenu naszego województwa. Dofinansowanie otrzyma 37 z nich. Na liście szczęśliwców nie ma wniosku złożonego przez powiat łukowski.  

Powiat łukowski składając wniosek o nazwie „Wzmocnienie i podniesienie jakości systemu kształcenia zawodowego w Powiecie Łukowskim” chciał za pozyskane środki zorganizować staże, praktyki, zajęcia dodatkowe. Niestety wniosek nie znalazł się na liście zakwalifikowanych do dofinansowania. Decyzja ta została zaskarżona. Oceniający jednak skargi nie uwzględnił.

Szkoły z naszego powiatu złożyły swoje wnioski, a jak zapowiada dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego Krzysztof Konstanty – powiat będzie składał wniosek w kolejnej edycji konkursu. Na ostateczną ocenę wciąż czeka drugi wniosek, dotyczący modernizacji Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Tu pierwsza ocena jest pozytywna. Jeszcze w tym roku powinna zapaść ostateczna decyzja.        

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE