Reklama

Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania

Opublikowano:
Autor:

Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Łukowie łupem włamywaczy padły trzy mieszkania. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci apelują o czujność i przypominają o zasadach ostrożności, których przestrzeganie uchroni mieszkanie przed włamaniem.

W miniony weekend w Łukowie na osiedlu Sienkiewicza doszło do trzech kradzieży z włamaniem. Policjanci dowiedzieli się, że nieznani sprawcy włamali się do trzech mieszkań znajdujących się na niskich kondygnacjach bloków wielorodzinnych. 


Mundurowi ustalili, że włamywacze weszli do mieszkań otwierając od zewnątrz drzwi balkonowe. Z obrabowanych mieszkań przestępcy ukradli pieniądze, biżuterię i inne kosztowności.    

Poza zabezpieczeniami technicznymi ważną rolą w zabezpieczaniu mieszkania odgrywają tzw. "bezpieczne postawy". To one przede wszystkim utrudniają przyszłym włamywaczom typowania mieszkania do włamania.  Przed nami kolejny długi weekend i rodzinne wyjazdy. 

Pozostawienie  pustego mieszkania to dobra okazja dla włamywaczy. Przed wyjazdem na wypoczynek zadbajmy o to, by po powrocie, nie spotkała nas przykra niespodzianka. 

Zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolnostojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych. 
Oto kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa o których należy pamiętać i ich przestrzegać, aby uchronić mieszkanie przed włamaniem: 
  •  - najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad,  
  • - nie nagłaśniajmy informacji o planowanym dłuższym wyjeździe,  
  • - wychodząc z mieszkania dokładnie zamykajmy drzwi i zabezpieczajmy okna i drzwi balkonowe, tak aby nie można ich było z zewnątrz otworzyć, 
  • -starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów lub znacznej gotówki,  
  • - oznakujmy w sposób dyskretny swoje przedmioty, - jeżeli wyjeżdżamy na dłużej poprośmy kogoś ze znajomych, czy z rodziny o opiekę nad naszym mieszkaniem. Ktoś powinien „pozorować” naszą obecność w domu wyjmując korespondencję ze skrzynek, zabierając ulotki, zapalając wieczorami światło, otwierając okna itp. 
  • - nie bądźmy bierni, wspólnie z sąsiadami obserwujmy i pilnujmy mieszkań, nasze zainteresowanie może zniechęcić włamywaczy,  
  • - stosujmy zróżnicowane systemy zabezpieczeń, kilka różnego typu zamków, alarmy, wzmocnione drzwi.     

Pamiętajmy! Gdy niestety nastąpi włamanie do twojego mieszkania nie rób porządków, nie przeglądaj rzeczy by sprawdzić co zginęło, w ten sposób zacierasz ślady, najpierw zawiadom Policję!    


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE