Reklama

Władysław Mika nie będzie już współrządził powiatem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Prusak

Władysław Mika nie będzie już współrządził powiatem - Zdjęcie główne

W 2006 roku Władysław Mika wygrał wybory na wójta gminy Wola Mysłowska. Funkcję tę pełnił 12 lat. W 2018 roku wrócił do starostwa. | foto Łukasz Prusak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Były wójt gminy Wola Mysłowska nie będzie już członkiem zarządu powiatu. Powodem rezygnacji są "względy osobiste".

Władysław Mika  w 2018 roku nie zdecydował się na ponowny start na fotel wójta gminy Wola Mysłowska ustępując miejsca Kindze Szerszeń.

 

Oboje reprezentują Przymierze dla Ziemi Łukowskiej (PdZŁ). Mika uzyskując 656 głosów wszedł do rady powiatu. Po zawiązaniu się koalicji Przymierza z Prawem i Sprawiedliwością został członkiem zarządu powiatu. W jego skład weszli również: starosta Dariusz Szustek (PiS), wicestarosta Janusz Kozioł (PdZŁ), ​członek Wojciech Czerniec (PdZŁ), członek Włodzimierz Wolski (PiS)

 Układ sił 3:2 dla Przymierza. Rezygnacja Miki, którą złożył 25 czerwca to efekt nabycia przez zainteresowanego praw emerytalnych. Władysław Mika skończył 65 lat. - Zamierzam odpocząć. Praca w samorządzie jest wyczerpująca  - mówi w rozmowie z Łuków24. - Mam taką możliwość dzięki obniżeniu wieku emerytalnego - podkreśla. 

 

Rządzące powiatem ugrupowania muszą zastanowić się kim uzupełnić wakat. Najprawdopodobniej nowym członkiem zarządu powiatu będzie ktoś z PiS.  - Mam miesiąc na podjęcie decyzji - ucina pytania o personali starosta Dariusz Szustek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE