Reklama

Władysław Jagiełło patronem szkoły w Trzebieszowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Trzebieszów

Władysław Jagiełło patronem szkoły w Trzebieszowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa w Trzebieszowie nosi już oficjalnie imię Króla Władysława Jagiełły. Uroczystość związana z nadaniem nowego imienia placówce odbyła się 27 września

Szkoła Podstawowa w Trzebieszowie ma nową nazwę. Placówka imienia 5 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego od 1 września nosi imię króla Władysława Jagiełły. Tak zadecydowali w pierwszej połowie roku radni Gminy Trzebieszów.

Oficjalne uroczystości związane ze zmianą nazwy szkoły odbyły się 27 września. Przybyli na nie emerytowani nauczyciele i dyrektorzy placówek edukacyjnych z terenu gminy, przedstawiciele samorządu oraz Lubelski Wicekurator Oświaty Eugeniusz Pelak. Goście i społeczność szkoły wzięli udział w akademii, gdzie przedstawiono sylwetkę polskiego króla, nowego patrona Szkoły Podstawowej.
Szkoła Podstawowa w Trzebieszowie do 31 sierpnia nosiła imię 5 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego. Przed wojną nazywała się natomiast szkołą im. Józefa Piłsudskiego. Nowy patron wybrany został ze względu na jego zasługi dla Polski i naszego regionu. Jagiełło podniósł rangę Trzebieszowa tworząc i uposażając parafię w 1430 roku. Król nadał miejscowości m.in. dwa łany ziemi i przywileje.

Zobacz też: Jagiełło nowym patronem szkoły w Trzebieszowie
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE