Reklama

Reklama

Wkrótce rozpoczęcie roku szkolnego. Dziś oficjalne otwarcie

Opublikowano: pt, 1 wrz 2017 08:00
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Wkrótce rozpoczęcie roku szkolnego. Dziś oficjalne otwarcie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś 1 września. Choć co roku jest to dzień, w którym po letnim odpoczynku uczniowie wracają do szkoły, tym razem jest inaczej. Jak wygląda przygotowanie placówek do nowego roku szkolnego?

Reklama

Decyzją ministra edukacji oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dopiero 4 września. Dla uczniów to wiadomość o wydłużonym wypoczynku, dla szkół to dodatkowy czas na przygotowania.  

Jak wygląda sytuacja w szkołach, które od nowego roku szkolnego będą podstawówkami? Największe zmiany zaszły w niedawnym Gimnazjum nr 2 i 3. W łukowskiej „dwójce” wciąż trwają prace przystosowujące placówkę do potrzeb młodszych uczniów. Prace zakończą się jednak przed powrotem uczniów do szkoły. Brakujące ławki i krzesełka mają dotrzeć do szkoły na czas. W innej sytuacji jest natomiast „trójka”. Tu wszystko jest gotowe.  

Przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego to nie tylko malowanie, ustawianie ławek czy krzesełek, ale także sprawy związane z tworzeniem klas. W tej kwestii Szkoła Podstawowa nr 2 ma zapewnione oddziały we wszystkich rocznikach, w niektórych powstały nawet po dwie klasy. Pełnej obsady nie będzie miała natomiast Szkoła Podstawowa nr 3. Tu nie będzie klasy III i V. Do obu tych klas było odpowiednio – siedmioro i dziewięcioro kandydatów. Burmistrz miasta podjął więc decyzję o nie tworzeniu tak małych klas.  

Najbardziej liczna klasa liczy od 20 do 25 uczniów, natomiast najmniejsza ma ich tylko 14 – powiedział nam naczelnik wydziału edukacji Marek Król.  

Choć początek roku szkolnego dopiero 4 września, dziś o godzinie 12.00 odbędzie się oficjalne oddanie do użytku nowego skrzydła łukowskiej ”czwórki”. W uroczystości tej będzie brał udział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i kurator oświaty Teresa Misiuk.  

Przypomnijmy: inwestycja polegająca na rozbudowie budynku dydaktycznego Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie rozpoczęła się w 2015 roku. W listopadzie została podpisana umowa z wykonawcą prac, czyli firmą \"Przedsiębiorstwo Produkcyjne Handlowe i Usługowe Dombud Sp. z o.o. z Białej Podlaskiej\". Całkowity koszt inwestycji to 2 678 400 zł.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.