Reklama

Wkrótce rozpoczęcie roku szkolnego. Dziś oficjalne otwarcie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Wkrótce rozpoczęcie roku szkolnego. Dziś oficjalne otwarcie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś 1 września. Choć co roku jest to dzień, w którym po letnim odpoczynku uczniowie wracają do szkoły, tym razem jest inaczej. Jak wygląda przygotowanie placówek do nowego roku szkolnego?

Decyzją ministra edukacji oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dopiero 4 września. Dla uczniów to wiadomość o wydłużonym wypoczynku, dla szkół to dodatkowy czas na przygotowania.  

Jak wygląda sytuacja w szkołach, które od nowego roku szkolnego będą podstawówkami? Największe zmiany zaszły w niedawnym Gimnazjum nr 2 i 3. W łukowskiej „dwójce” wciąż trwają prace przystosowujące placówkę do potrzeb młodszych uczniów. Prace zakończą się jednak przed powrotem uczniów do szkoły. Brakujące ławki i krzesełka mają dotrzeć do szkoły na czas. W innej sytuacji jest natomiast „trójka”. Tu wszystko jest gotowe.  

Przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego to nie tylko malowanie, ustawianie ławek czy krzesełek, ale także sprawy związane z tworzeniem klas. W tej kwestii Szkoła Podstawowa nr 2 ma zapewnione oddziały we wszystkich rocznikach, w niektórych powstały nawet po dwie klasy. Pełnej obsady nie będzie miała natomiast Szkoła Podstawowa nr 3. Tu nie będzie klasy III i V. Do obu tych klas było odpowiednio – siedmioro i dziewięcioro kandydatów. Burmistrz miasta podjął więc decyzję o nie tworzeniu tak małych klas.  

Najbardziej liczna klasa liczy od 20 do 25 uczniów, natomiast najmniejsza ma ich tylko 14 – powiedział nam naczelnik wydziału edukacji Marek Król.  

Choć początek roku szkolnego dopiero 4 września, dziś o godzinie 12.00 odbędzie się oficjalne oddanie do użytku nowego skrzydła łukowskiej ”czwórki”. W uroczystości tej będzie brał udział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i kurator oświaty Teresa Misiuk.  

Przypomnijmy: inwestycja polegająca na rozbudowie budynku dydaktycznego Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie rozpoczęła się w 2015 roku. W listopadzie została podpisana umowa z wykonawcą prac, czyli firmą \"Przedsiębiorstwo Produkcyjne Handlowe i Usługowe Dombud Sp. z o.o. z Białej Podlaskiej\". Całkowity koszt inwestycji to 2 678 400 zł.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE