Reklama

Wigilia w Muzeum Sienkiewicza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Wigilia w Muzeum Sienkiewicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej aktywnie spędza czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia. W ostatnich dniach w placówce pojawiła się świąteczna choinka, teraz nadszedł czas na wspólną wigilię.

Wspólne ubieranie choinki to kilkuletnia już tradycja okrzejskiego muzeum i miejscowego Zespołu Szkół imienia noblisty. Od kilku lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbywają się warsztaty bożonarodzeniowe, na których W trakcie spotkania uczniowie z Zespołu Szkół w Woli Okrzejskiej przy wsparciu rodziców i nauczycieli oraz pracowników muzeum przygotowują tradycyjne ozdoby świąteczne, którymi przyozdabiają choinkę w tzw. Sienkiewiczówce.

Jak informuje dyrektor muzeum Maciej Cybulski, warsztaty stanowią preludium do "Wigilii w Sienkiewiczówce", wydarzenia, która odbędzie się w najbliższy czwartek 21 grudnia od godziny 17 w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Osoby, które pojawią się w tym czasie w miejscu urodzenia powieściopisarza, będą mogły wziąć udział we wspólnym śpiewaniu kolęd, wysłuchaniu opowieści wigilijnych i świątecznym poczęstunku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE