Reklama

Wielkanocne warsztaty i konkurs

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

Wielkanocne warsztaty i konkurs - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza do udziału w warsztatach wielkanocnych. Natomiast Łukowski Ośrodek Kultury organizuje konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną.

Wielkanocne warsztaty to już tradycja w Muzeum Regionalnym. Ich uczestnicy co roku w okresie wielkiego postu mogą poznać dawne zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi, mogą też wykonywać w tradycyjny sposób pisanki.

W tym roku uczestnicy warsztatów będą tworzyć pisanki metodą batikową, nanosząc wosk na jajka. Wykonywane będą też palmy wielkanocne. Organizatorzy proszą, aby chętni przynieśli ze sobą po 2 jajka, bądź żywe gałązki do wykonania palmy (tj. brzozy, bazi, bukszpanu lub innych roślin zimozielonych). Warsztaty będą odbywać się od 25 marca do 19 kwietnia w gmachu muzeum. Zapisy pod numerem telefonu (25) 798 27 16 lub osobiście w placówce. Koszt udziału w warsztatach wielkanocnych to 5 zł

Natomiast Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na Kartkę Wielkanocną. W zabawie adresowanej dla uczniów szkół podstawowych należy wykonać pracę przedstawiające zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą.  Termin składania prac upływa w ŁOK 28 marca. Dodatkowe informacje i regulamin, dostępne są na stronie internetowej domu kultury.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE