Reklama

Wielkanoc na Ziemi Sienkiewicza

Opublikowano:
Autor:

Wielkanoc na Ziemi Sienkiewicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dawne zwyczaje, pieśni pasyjne, tradycyjne sposoby wykonywania ozdób świątecznych i żur z białą kiełbasą - na spotkanie z tradycją wielkanocną zaprasza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Święta Wielkanocne coraz bliżej. By wprowadzić nas w atmosferę Wielkiego Tygodnia, który przyniesie Niedzielę Zmartwychwstania, muzeum zaprasza na przedświąteczne spotkanie. „Tradycje Wielkanocne na Sienkiewiczowskiej Ziemi” to spotkanie skierowane do wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 11.00 w sali „Oleńka”,w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Okrzejskiej.

Tego dnia przypomniane zostaną dawne i obecne obrzędy, zwyczaje kultywowane na Ziemi Łukowskiej. W atmosferę nadchodzącego Wielkiego Tygodnia wprowadzą nas pieśni pasyjne w wykonaniu zespołów ludowych „Szalinówki” z Hordzieżki oraz „Modry Len” z Adamowa. Ci, którzy tego dnia przybędą do Woli Okrzejskiej wezmą udział w warsztatach tradycyjnych ozdób świątecznych, które poprowadzi lokalna rękodzielniczka - Krystyna Kretowicz.

Nie zabraknie kiermaszu ozdób i wyrobów świątecznych, które przygotują lokalne szkoły, rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich oraz przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Baczkowie.

Wielkanocne spotkanie nie może się odbyć bez tradycyjnych potraw. Natomiast Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Okrzejskiej zaprosi wszystkich przybyłych na żur z białą kiełbasą.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE