Reklama

Wielka Orkiestra zagrała i zebrała… - VIDEO

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Wielka Orkiestra zagrała i zebrała… - VIDEO - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć nie było gwiazdy znanej z pierwszych stron gazet, a frekwencja początkowo nie była zbyt duża, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się zebrać niemałą sumę. A to jeszcze nie koniec.

Dziś od rana niemal 200 wolontariuszy chodziło ulicami naszego miasta i okolicznych miejscowości. W zbieranie środków na leczenie najmłodszych i najstarszych zaangażowali się także seniorzy. Oni kwestowali na os. Unitów Podlaskich.  

25. finał WOŚP to dni otwarte w salonach fryzjerskich, przychodni, na pływalni krytej czy lodowisku. Pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazały także drużyny, które wzięły udział w turnieju piłki nożnej. Zwycięzcą została drużyna Epaki. Statuetka została wręczona podczas koncertu w miejskim amfiteatrze. Od razu też trafiła do licytacji.  

Datki do puszek zbierali także motocykliści z Bears Riders, którzy przez kilka godzin wozili chętnych na quadach. Miłośnicy innych niż konie mechaniczne mogli wsiąść w siodło dzięki Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji. Akcja charytatywna to także kiermasz gadżetów oraz stoisko gastronomiczne z wojskową grochówką, bigosem czy plackami.  

Na scenie zaśpiewała znana łukowianom Klaudia Borejko oraz Alicja Dziurdziak. W strojach ludowych zatańczył natomiast Dziecięcy Zespół Regionalny „Kropelki Rosy”. Tuż przed światełkiem do nieba na scenie pojawił się zespół Freestyle. Ponadto w Łukowie kwestowali członkowie działającego przy Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Klubu Seniora \"Raj\".

O godzinie 16.00 wolontariusze zebrali do 80 puszek prawie 20 tys. zł. Turniej piłki nożnej przyniósł Orkiestrze 709 zł. Sponsorzy przekazali na rzecz WOŚP 6 450 zł. Licytacje internetowe dały 1 335 zł. Kwoty te z każdą godziną się zwiększały. Już o 18.00 łączna kwota zebrana na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosiła ponad 66 tys. zł. Wówczas z licytacji prowadzonych ze sceny udało się uzyskać 7,5 tys. zł. Gdy światełko do nieba zgasło, prowadzący 25. finał akcji Zbigniew Biaduń ogłosił, że uzbierana została kwota ponad 83 tys. zł. Złote serduszko z numerem 1 zostało sprzedane za 1 100 zł.  

Dokładną sumę poznamy, gdy pieniądze ze wszystkich puszek zostaną przeliczona, a licytacje zakończone. Na jakiej kwocie licznik się zatrzyma, na pewno Państwa poinformujemy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE