Reklama

Wielka Draka dla Dzieciaka w Jedlance

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum prywatne

Wielka Draka dla Dzieciaka w Jedlance - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po udanych akcjach zorganizowanych dla Michałka, Kacperka, Oliwki i Piotrusia, mieszkańcy Jedlanki znów organizują akcję charytatywną. Tym razem dla Marysi Krasuskiej.

Trzy lata temu wszyscy usłyszeliśmy o Michałku, który potrzebował pieniędzy na wyjazd do Stanów, gdzie czekały na niego operacje nóżki. Mieszkańcy Jedlanki i okolicznych miejscowości wspierali chłopca podczas różnego rodzaju akcji charytatywnych. Dziś Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Jedlanka KALEJDOSKOP organizuje kolejną akcję. Tym razem naszej pomocy potrzebuje mała Marysia Krasuska.

Marysia jest dzieckiem z ciąży bliźniaczej. Urodziła się w 31. tygodniu ciąży z wagą zaledwie 890 gram. Jest już po dwóch operacjach na serduszko. Od urodzenia przebywała pięć miesięcy w trzech szpitalach. Po tych pobytach rodzice dostrzegają mały krok do przodu w rozwoju fizycznym. Dziś dziewczynka ma 1 rok i 2 miesiące. Nie raczkuje i nie siedzi samodzielnie. Marysia potrzebuje rehabilitacji, by zaczęła funkcjonować tak jak jej siostra bliźniaczka.

Marysia jest dzieckiem wesołym i radosnym. Każdego dnia wspierają ją dwie siostry, które robią wszystko, by zapomniała o bólu i cierpieniu jakie przeszła. Pochodzimy z Jedlanki. To tu znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy chcą pomóc w dalszym leczeniu naszej córeczki – powiedziała mama dziewczynki Iwona Krasuska.

3 lipca na placu OSP w Jedlance odbędzie się festyn charytatywny. Wielka draka dla dzieciaka zaczyna grać od godziny 14.00. W programie konkursy i zabawy, występy zespołów, pokazy taneczne, pokaz tresury psów policyjnych, pokazy zapaśnicze czy przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu nauczycieli. Nie zabraknie kosmicznej zabawy. A w zabawie fantowej do wygrania rower. Dochód z festynu będzie przeznaczony na rzecz małej Marysi.Każdą akcję Stowarzyszenia wspierają starsi i młodsi mieszkańcy Jedlanki i okolic. Miejsce do akcji i swoją pomoc okazują zawsze strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlance oraz nauczyciele i pracownicy Zespołu Oświatowego w Jedlance. Współpracują aktywnie pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach, Urząd Gminy Stoczek Łukowski oraz inne jednostki samorządu terytorialnego. Swojego wsparcia finansowego i rzeczowego udzielają także sponsorzy - lokalni przedsiębiorcy. Członkowie Stowarzyszenia już dziś dziękują za wszelką pomoc. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE