Reklama

Wiaty dla rowerzystów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Łuków

Wiaty dla rowerzystów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ośmiu miejscowościach gminy Łuków powstały miejsca wypoczynku dla rowerzystów. Całość ma także aspekt edukacyjny, ponieważ obok stojaków na rowery ustawiono też głazy informujące o przeszłości geologicznej regionu.

Rowerowe wiaty oraz stojaki stanęły w Dmininie, Strzyżewie, Sulejach, Szczygłach Górnych i Zalesiu. Natomiast w Biardach, Krynce i Ryżkach wykorzystano istniejącą już infrastrukturę. Wszystkie miejsca położone są na Szlaku Ziemi Łukowskiej i jego pobliżu, co ma zwiększyć aktywność ruchową mieszkańców. Teren przy wiatach utwardzono, zamontowano też kosze na śmieci. W ich pobliżu postawiono też lapidaria, w których są prezentowane głazy narzutowe, a także o tablice z informacjami o prezentowanych okazach skał. Koszt ustawienia rowerowych wiat to prawie 190 tysięcy złotych, z czego większość (120 tysięcy) stanowią środki unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Gmina Łuków chcąc podnieść atrakcyjność terenu dla rowerzystów postanowiła też wypromować swoje dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze. W lapidariach usadowiono głazy narzutowe występujące na terenie gminy - najstarsze występujące na terenie zabytki. Informacje o głazach, połączone z wiedzą o amonitach są według Gminy znakiem rozpoznawczym okolic.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE