Reklama

Weekendowe pożary

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Krzywda

Weekendowe pożary - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa pożary odnotowali w sobotę i niedzielę 5-6 stycznia strażacy w powiecie Łukowskim. Wyjeżdżali oni na ul. Kilińskiego w Łukowie oraz do Starej Gąski w gminie Stanin

Pożar na Kilińskiego

Dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej interweniowały w sobotę 5 stycznia na ul. Kilińskiego w Łukowie, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych paliła się konstrukcja dachu. W pożarze tym nikt nie został ranny, a strażacy swoje działania ograniczyli do dogaszania płomieni. Pracowali oni w aparatach tlenowych. Wcześniej - przed ich przyjazdem - ogień częściowo przygasili mieszkańcy budynku. Częściowemu spaleniu uległa konstrukcja dachu: krokwie i więźby dachowe. Wezwanie odnotowano około 40 minut przed północą.

Pożar skrzynki elektrycznej

W święto Trzech Króli 6 stycznia strażacy odnotowali dwie interwencje. Około godz. 9.30 udali się do Starej Gąski (gm. Stanin), gdzie w drewnianym budynku paliła się skrzynka energetyczna. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożar został ugaszony gaśnicą przez domowników. Strażacy użyli więc kamery termowizyjnej by sprawdzić, czy w konstrukcji budynku nie występują gdzieś zarzewia ognia. Na miejscu pracował zastęp OSP z Krzywdy i Państwowa Straż Pożarna z Łukowa.

Powalone drzewo

Drugą niedzielną interwencją był wyjazd do powalonego na drogę drzewa w Jarczewie (gm. Wola Mysłowska). Około godz. 10:45 z zagrożeniem radzili sobie strażacy miejscowej OSP. Ponadto w weekend odnotowano także jeden fałszywy wyjazd. Strażacy zostali wezwani w sobotę (5.01) do Celin w gminie Trzebieszów, gdzie w jednym z budynków miała przebywać zatrzaśnięta osoba. Gdy dojechali na miejsce, okazało się, że nikt nie wymaga pomocy. Strażacy nie podjęli więc żadnych działań i wrócili do bazy.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE